4. edycja Tadex Cup już w najbliższą niedzielę

W niedzielę 28 sierpnia odbędzie się 4. edycja Tadex Cup, będąca jednocześnie XI Memoriałem im. Jana Basińskiego. Do rywalizacji stanie osiem drużyn z renomowanych polskich akademii piłkarskich.

Tegoroczny Tadex Cup przeznaczony jest dla zespołów z rocznika 2014. W rywalizacji udział weźmie osiem akademii piłkarskich o bardzo wysokim poziomie: Akademia BVB im. Łukasza Piszczka, Cracovia, Odra Opole, Radomiak Radom, Zagłębie Sosnowiec, Wisła Kraków i Wisła Płock. 

 

Poprzednia edycja pucharu rozgrywana była w kategorii U-11. W Ubiegłym roku Czerwono-Niebiescy prowadzeni przez Pawła Nocunia zajęli 2. miejsce w turnieju, przegrywając w finale z Lechem Poznań. W 4. edycji Raków reprezentować będzie drużyna U-9 pod wodzą Radosława Wernera. 

 

Turniej zostanie rozegrany na boisku B przy Ul. Limanowskiego 83 (boisko przy ulicy). Zmagania zawodników w kategorii U-9 rozpoczną się o 10:30. Wszelkie informacje, a także wyniki na żywo można będzie znaleźć TUTAJ

 

Tadex Cup 2022 jest jednocześnie XI Memoriałem im. Jana Basińskiego. Przypomnijmy zatem pokrótce jego sylwetkę: 

 

Jan Basiński  (ur. 12 grudnia 1933 - zm. 9 stycznia 2008) – zaczął juniorską przygodę z Rakowem w 1949 roku. Dwa lata później był już piłkarzem seniorskiej drużyny. W latach 50. Był jej podstawowym prawoskrzydłowym i jednocześnie kapitanem.  

 

W 1962 r. świętował z drużyną Rakowa mistrzostwo III ligi. W 1965 r. z powodu ciężkiej kontuzji zmuszony zakończyć karierę. Grał w barwach Rakowa 16 lat, ale to nie był koniec jego przygody z RKS-em. 

 

Już w 1966 r. ukończył studia trenerskie drugiego stopnia i dołączył do sztabu drużyny. Samodzielnie prowadził Czerwono-Niebieskich w latach: 81-84 i 90-91, gdy zespół grał w drugiej i trzeciej lidze. W 1997 poprowadził w dwóch meczach pierwszoligowy Raków. W latach 1991-1997 trenował również trampkarzy. Jego memoriał rozgrywany jest od 2011 roku.  

 

Głównym sponsorem turnieju jest firma Tadex S.C.  

 

Firma Tadex zajmuje się produkcją elementów metalowych metodą obróbki skrawaniem w technologii CNC. Nowoczesny park maszynowy, wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowani pracownicy są gwarancją wysokiej jakości produktów. Ważnym aspektem jest indywidualne podejście do klienta i dobieranie rozwiązań i technologii produkcji w ten sposób, aby móc wytworzyć nawet najbardziej skomplikowany detal.