[CLJ U-15] Zdecydowała druga połowa. Chrobry - Raków 1:5

W bardzo dobrych nastrojach wracają z Głogowa piłkarze Rakowa U-15. Czerwono-niebiescy co prawda przegrywali po pierwszych 40 minutach z Chrobrym 0:1, ale po zmianie stron pokazali prawdziwy koncert gry.

Spotkanie 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów rozpoczęło się od przewagi gości. Częstochowianie starali się zepchnąć do defensywy swoich przeciwników. Ta sztuka im się udała, a Chrobry mógł jedynie liczyć na kontrataki. I niestety jeden z nich przyniósł powodzenie. Błąd obrony Rakowa w 19. minucie wykorzystali głogowianie, którzy niespodziewanie objęli prowadzenie. Do końca pierwszej połowy, mimo przewagi, podopieczni trenera Piotra Lenartowskiego nie mogli jej udokumentować zdobyciem choćby jednego gola.

Po przerwie nasza ekipa ruszyła do natarcia, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Niespełna 120 sekund po wznowieniu gry - wprowadzony w 41. minucie - Bartłomiej Odrzywolski zagrał piłkę za plecy obrońców do Dominika Cieślaka, a ten wykończył akcję skutecznym strzałem. Wtedy stało się jasne, że kolejne trafienia dla gości będą kwestią czasu.

Na prowadzenie Raków wyszedł po tym, jak indywidualną akcję w 51. minucie sfinalizował Emanuel Gibała. Chwilę później było już 3:1. Cieślak zagrał do Mateusza Głowińskiego, a ten "na raty" zdobył gola. Przy pierwszym uderzeniu naszego napastnika górą był golkiper rywali, jednak przy dobitce nie miał on już szans.

Ostatnie dwie bramki padły w końcówce spotkania. Najpierw swoje "firmowe" trafienie zaliczył Łukasz Kabaj. Nasz zawodnik skutecznie wykończył uderzeniem głową dośrodkowanie Odrzywolskiego z rzutu wolnego. Wynik na 5:1 dla Akademii ustalił Głowiński, który po rzucie rożnym dla nas najlepiej zachował się w polu karnym Chrobrego, jednocześnie wpisując się drugi raz na listę strzelców.

Czerwono-niebiescy po dwunastu rozegranych kolejkach mają na swoim koncie 27 punktów i zajmują 2. miejsce w "Grupie C RJ" Centralnej Ligi Juniorów.

Piotr Lenartowski: Od pierwszej minuty byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Jedynym naszym problemem był brak skuteczności w pierwszej połowie, który ostatecznie się zemścił. W przerwie dokonaliśmy kilku korekt, a te okazały się bardzo skuteczne. Najważniejsze było szybkie doprowadzenie do remisu. To nam się udało zaraz po przerwie. Kolejne bramki tylko udokumentowały naszą przewagę. Brawo dla chłopaków za dobrą postawę i to, że potrafili odwrócić losy spotkania.

Chrobry Głogów - Akademia Raków 1:5 (1:0)

Bramki dla Rakowa: Cieślak (42.), Gibała (51.), Głowiński (53., 73.), Kabaj (72.)

Raków: Wróbel (41. Jaskuła) - Despet (51. Olczyk), Kabaj, Mikołajczyk, Golański (41. Ociepa), Marszalik, Krawczyk (41. Odrzywolski), Kotala (56. Kryst), Gibała, Cieślak (60. Rachucki), Głowiński.