Karol Mondek: Czekamy na piątek

- Przed nami pierwszy ligowy mecz, na który czekaliśmy od wielu tygodni. Ciężko pracowaliśmy w okresie przygotowawczym na to, aby wiosną zaprezentować się z jak najlepszej strony - powiedział pomocnik „Czerwono-Niebieskich” Karol Mondek.

W piątek, 1 marca, o godzinie 18.00 piłkarze Rakowa meczem z Chrobrym Głogów zainaugurują rundę wiosenną. Jakie nastroje panują w zespole?

- Wszyscy czekamy już na piątek. Przed nami ważna runda i zależy nam na tym, aby dobrze ją rozpocząć. Liczymy też na wsparcie kibiców, z którymi mieliśmy okazję do spotkania w poprzedni piątek. Są naszym dwunastym zawodnikiem i fajnie będzie znowu ich zobaczyć na trybunach - powiedział „Mondi”.

Przygotowania do pierwszego ligowego starcia trwały blisko dwa miesiące. Jaki to był czas dla podopiecznych trenera Marka Papszuna?

- Było intensywnie. Mieliśmy sporo treningów najpierw w Częstochowie, a potem na zgrupowaniu w Turcji. Rozegraliśmy też kilka sparingów. Czujemy się dobrze przygotowani i będziemy chcieli udowodni to na boisku - zakończył Karol.