Raków wygrywa z Carsko Seło Sofia!

Raków Częstochowa pokonał Carsko Seło Sofia 1:0 w trzecim meczu sparingowym podczas obozu przygotowawczego na Cyprze. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w końcówce spotkania Andrzej Niewulis.

Czerwono-Niebiescy rozpoczęli to spotkanie od wysokiego pressingu, co stwarzało Bułgarom nie lada problemy z rozegraniem piłki na własnej połowie boiska. Już w 9. minucie spotkania murawę musiał opuścić Marko Poletanović. Serb był chwilę opatrywany przez  sztab medyczny za linią boczną, a po chwili w jego miejsce na boisku pojawił się Andrzej Niewulis. W następnych minutach gra skoncentrowała się w środkowych strefach boiska. Oba zespoły wykazywały inicjatywę w ofensywie, lecz wzajemnie neutralizowały swoje poczynania. Carsko Seło najlepszą okazję miało w 22. minucie. Wówczas strzał głową z najbliższej odległości wybronił Jakub Szumski. W 41. minucie spotkania Patryk Kun wbiegł z piłką w pole karne, gdzie został sfaulowany. Sędzia podyktował jedenastkę,  do której  podszedł Petr Schwarz. Zamiary Czecha wyczuł jednak Dmitrov. Chwilę później sędzia zakończył bezbramkową pierwszą połowę spotkania.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Michał Gliwa oraz Jakub Bator, którzy zastąpili Jakuba Szumskiego i Miłosza Szczepańskiego. Po przerwie Raków przeprowadził kilka groźnych akcji, lecz ofiarne interwencje przeciwników we własnym polu karnym udaremniały zdobycie bramki.  Na otwarcie wyniku czekaliśmy niemal do ostatniej minuty spotkania. W 89. minucie podanie na prawym skrzydle otrzymał Jakub Bator. Młodzieżowiec dośrodkował piłkę na dalszy słupek, gdzie nabiegał już Andrzej Niewulis, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Chwilę później zawodnicy Carsko Seło wywalczyli rzut wolny tuż przed polem karnym Rakowa, ale wynik nie uległ już zmianie.

Raków Częstochowa - Carsko Seło Sofia 1:0 (0:0)

Bramki: Niewulis (89')

Raków: Szumski (46. Gliwa) - Kościelny, Kasperkiewicz, Piątkowski - Kun, Malinowski, Schwarz, Poletanović (9. Niewulis) - Tijanić (22. Szczepański - 46. Bator), Nouvier - Brown Forbes