Wygrana Rakowa Częstochowa U17 z rywalem z Japonii

We wtorkowe popołudnie piłkarze Rakowa Częstochowa U17 pokonali w meczu kontrolnym zespół Hiroszimy U18 2:1. Bramki dla “Czerwono-Niebieskich” zdobyli Adrian Krysik i Kamil Chiliński.

Podopieczni Filipa Raczkowskiego, na co dzień rywalizujący w rozgrywkach B-1 (U17),  zmierzyli się na swoim boisku z rok starszą reprezentacją okręgu Hiroszima. Japończycy przybyli do Polski na krótkie tournee, w ramach którego zagrali z Rakowem Częstochowa i Wisłą Kraków.

Od pierwszych minut tego pojedynku obie drużyny narzuciły sobie szybkie tempo. Nie brakowało zaangażowania i starć w środkowej części boiska. Wynik spotkania w 15. minucie otworzył jeden z Japończyków, pokonując mocnym strzałem Jakuba Mądrzyka. To wyraźnie podrażniło młodych “Czerwono-Niebieskich”, którzy w przeciągu trzech minut odrobili stratę z nawiązką. Najpierw w 17. minucie czujność zachował Adrian Krysik i po szybkim przejęciu piłki wyrównał stan meczu, a dosłownie minutę później prostopadłe podanie na bramkę zamienił Kamil Chiliński. Od tego momentu adepci Rakowa grali spokojnie i na przerwę zeszli z jednobramkowym prowadzeniem, choć Japończycy szukali swoich szans po szybkich podaniach do przodu. W drugiej części meczu gra była jeszcze bardziej wyrównana, wręcz przypominała walkę na przeciąganie liny. Raz jeden zespół miał przewagę i spychał rywala do defensywy, a raz drugi był bliżej zdobycia gola. Podopieczni Filipa Raczkowskiego byli jednak bardziej konkretni. W drugiej połowie dwukrotnie obijali obramowanie bramki Hiroszimy. Najpierw poprzeczkę, a potem - po szybkiej kontrze - słupek. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Rakowa Częstochowa U17. Młodzi piłkarze nie kryli radości po końcowym gwizdku sędziego.

Dla adeptów Rakowa Częstochowa mecz kontrolny z drużyną z Japonii był niecodziennym, ale potrzebnym doświadczeniem. Podopieczni Filipa Raczkowskiego wszelkie różnice w wieku niwelowali na boisku swoją walką i determinacją. Nabyli też wiedzę o tym, jak grać z rywalami, prezentującymi odmienny styl, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Raków Częstochowa U17 - Hiroszima U18 2:1 (2:1)

Raków: Mądrzyk (54. Wojciechowski) - Kuszaj (67. Cichuta), Cierpiał, Błasik (41. Szymocha), Krzyżak, Nowak (66. Wochnik), Kucharczyk, Kaczmarek, Cuber (49. Kobyłkiewicz), Krysik (58. Wilk), Chiliński (51. Kubik)

Bramki dla Rakowa: Adrian Krysik (17.), Kamil Chiliński (18.)