Akademia bez tajemnic

Akademia Raków jest jedną z czołowych w kraju, a nasze aspiracje sięgają znacznie wyżej. Nie jesteśmy jeszcze nawet w połowie drogi na wyznaczony przez nas szczyt. Chcemy wam przybliżyć, jak funkcjonuje nasza Akademia. 

Projekt komentuje dyrektor Marek Śledź. - Wszystko co dzieje się w Akademii ma transparentny charakter. Nie zamykamy się na innych. Z chęcią dzielimy się naszą wiedzą zarówno organizacyjną jak i dotyczącą podstaw szkolenia. Świadczy o tym projekt Staży Trenerskich, w którym trenerzy z całej Polski co tydzień odwiedzają naszą Akademię. Ale oczywiście jesteśmy otwarci na pytania zewnętrzne zarówno od kibiców jak i innych zainteresowanych.

Projekt “Akademia bez tajemnic” będzie działał wielotorowo. Jeżeli macie pytanie dotyczące działania naszej Akademii możecie pisać na adres [email protected]. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania (w granicach rozsądku). Najciekawsze z nich będą publikowane.

- Pytania mogą być przeróżne. Zarówno, jeżeli chodzi o nabór do naszej akademii na każdym szczeblu: od piłki kobiecej, przez różne etapy szkolenia, po informacje dotyczące działania choćby Działu Nauki czy np. pracę trenera mentalnego. Sam osobiście też mogę odpowiadać na pytania z tematyki zarówno zarządzania projektem jak i obowiązującej technologii szkolenia (periodyzacja taktyczna) - mówi dyrektor Marek Śledź.

Chcemy Wam też przedstawić ludzi, którzy wykonują w Akademii pracę niewidoczną na co dzień, a mającą ogromny wpływ na przyszłość naszych młodych zawodników. W Rakowie mamy między innymi: Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Bursą, działy nauki, analizy, Projekt Klubów Filialnych, Staże trenerskie. Dodatkowo rozbudowany u nas jest dział organizacji, bez którego nie byłoby możliwe funkcjonowanie Akademii.

Na Wasze pytania odpowiadać będą między innymi:
Periodyzacja taktyczna:


Dyrektor i trener główny Akademii Marek Śledź


Trening motoryczny


Trener główna motoryki Marta Szymanek-Pilarczyk


Trening mentalny


Trener mentalny Mariusz Mielnicki 


Science Department


doktor Michał Nowak 

Dział OrganizacjiKierownik działu organizacji Piotr Maćkowiak


Odpowiedzi udzielać będą również pozostali pracownicy naszej Akademii.

Na każde pytanie odpowiemy w przeciągu 7 dni. Najciekawsze będą publikowane na naszej stronie w zakładce "Pytania i odpowiedzi", która pojawi się, jak tylko otrzymamy od Was pierwsze wiadomości z pytaniami.

Czekamy na Wasze wiadomośći pod adresem:

[email protected]