100 dni do matury. Historyczna studniówka w LO SMS

W piątek (10 stycznia) w sali Amaro de sa odbyła się pierwsza w historii Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków Częstochowa studniówka. Symboliczne odliczanie stu dni do matury rozpoczęli nasi trzecioklasiści.
Poloneza czas zacząć. - Podkomorzy rusza 
I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, 
I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi,
I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi. 

 

Tym fragmentem XII księgi Pana Tadeusza równo o godzinie 20:00 rozpoczął się bal przedmaturalny dla uczniów III klasy Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków Częstochowa. 

 

Studniówkę tradycyjnie otworzył polonez, którego zatańczyli nasi podopieczni wraz ze swoimi osobami towarzyszącymi. Następnie każdy z mężczyzn, jak to jest w zwyczaju, przedstawił swoją partnerkę wychowawczyni klasy, Beacie Dąbrowskiej. Na koniec otwarcia głos zabrał dyrektor szkoły, Maciej Strożek, życząc wszystkim powodzenia na maturze oraz udanej zabawy. A ta była wyjątkowo udana i trwała niemal do białego rana.

 

Uczestnicząc w piątkowej studniówce, uczniowie klasy III zapisali się na kartach historii naszej szkoły, bowiem był to pierwszy bal przedmaturalny organizowany przez LO SMS.