24 drużyny zagrały w Turnieju Klubów Filialnych

W sobotę, 8 marca na boisku bocznym przy L83 odbyła się I edycja Turnieju Klubów Filialnych. Najlepszy w zmaganiach okazał się KS 94 Rachowice.

W sobotniej rywalizacji zawodników z rocznika 2015 uczestniczyło niespełna 350 zawodników z 24 klubów. Na czterech boiskach rozegrano łącznie 96 meczów. W kilkugodzinnych zmaganiach zwyciężył KS 94 Rachowice, który w finale pokonał Akademię Krecika Ostrów Wielkopolski. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Orawa Jabłonka. Zespół Medalików zajął 5. pozycję w turnieju.

 

MVP turnieju wybrany został Tymon Małecki (Akademia Krecika). Za najlepszego bramkarza uznano Szymona Sierszenia (KS 94 Rachowice), a królem strzelców został Jakub Ambroży (Zieloni Żarki). 

 

– I edycja Turnieju Klubów Filialnych Rakowa Częstochowa jest już za nami. Myślę, że ze względów organizacyjnych było to duże wyzwanie, bowiem w turnieju wzięły udział aż 24 zespoły. Najbardziej jednak ucieszył mnie poziom rywalizacji sportowej. Widzieliśmy nie tylko wiele fajnych, zespołowych akcji, ale i dużą jakość indywidualną zawodników. Może któryś z tych chłopców zasili kiedyś szeregi Rakowa. Chciałbym podziękować wszystkim za przybycie i zdrową, sportową rywalizację. Dziękuję też osobom, które pomagały w organizacji tego dnia. Ich pomoc była bezcenna – komentuje szef Projektu Klubów Filialnych, Jacek Ciekot.

 

 

Krótką fotorelację z turnieju możecie obejrzeć TUTAJ.