Adam Studnicki: Awans do CLJ to duże wyzwanie dla drużyny

Raków Częstochowa U15, prowadzony przez trenera Adama Studnickiego, wygrał rozgrywki ligowe i po zwycięstwie w barażu awansował do Centralnej Ligi Juniorów. Przeczytajcie rozmowę ze szkoleniowcem.

W I lidze wójewódzkiej trampkarza C1 nasza drużyna zwyciężyła z bilansem 12-0-2, strzelając przy tym aż 69 goli. Jak te zmagania podsumował trener Adam Studnicki?

 

Te rozgrywki są bardzo wymagające ze względu na poziom drużyn grających w tej lidze. Za naszymi plecami pozostawiliśmy m.in. Górnik Zabrze i Rozwój Katowice. Cieszy fakt, że prezentowaliśmy równy poziom w trakcie całej rundy, a przy tym pokazaliśmy dobry i ofensywny styl gry - powiedział.

 

W meczach barażowych o awans do Centralnej Ligi Juniorów Raków U15 pokonał w dwumeczu Progres Gorzów Wielkopolski aż 18:0.

 

Podtrzymaliśmy wysoką formę z rozgrywek śląskiej ligi. Podeszliśmy do tych dwóch meczów mocno zmobilizowani. Awans do Centralnej Ligi Juniorów pozwoli nam konfrontować się z najmocniejszymi drużynami w Polsce, co znacząco wpłynie na rozwój piłkarski każdego z naszych zawodników - przyznał szkoleniowiec Rakowa U15.

 

Już na wiosnę nasza młodzież z rocznika 2005 zagra na najwyższym szczeblu rozgrywek juniorskich.

 

- Będzie to duże wyzwanie dla naszej drużyny, ponieważ poziom współzawodnictwa istotnie wzrośnie. Obserwuję jednak również to, jak ta drużyna się zmienia i z jakim zaangażowaniem pracuje na treningach, dlatego jestem przekonany, że sobie poradzą i podołają wyzwaniom, które przed nimi stoją. Liczę na to, że będziemy prezentować dobry poziom sportowy i stale rozwijać swoje umiejętności. Wierzę mocno w to, że któryś z tych chłopców będzie miał przyjemność treningów i debiutu w pierwszej drużynie Rakowa - zakończył trener Adam Studnicki.