Adam Studnicki trenerem UEFA Elite Youth A!

Trenerzy Akademii Rakowa ciężko pracują nad rozwojem młodych “Czerwono-Niebieskich” adeptów piłkarskich. Sami też nie próżnują i zdobywają nowe uprawnienia. Kurs UEFA Elite Youth A w ostatnią niedzielę ukończył trener Adam Studnicki.
 
Licencja trenera UEFA Elite Youth A to najwyższe uprawnienie w Europie dla trenerów pracujących z młodzieżą. Od lipca 2019 roku w podręczniku licencyjnym dla klubów Ekstraklasy pojawi się warunek obowiązkowego zatrudnienia w akademii trenera właśnie z tą licencją.
 
Trener Adam Studnicki kurs UEFA Elite Youth A ukończył w niedzielę, 2.06, w Szkole Trenerów w Białej Podlasce. W jego trakcie nasz trener pobierał wiedzę dotyczącą szkolenia młodzieży, a także spraw organizacyjnych w akademiach piłkarskich. Trener Adam Studnicki odbył też staż w niemieckim SC Freiburg.
 
- Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym kursie i zdobyć dzięki temu kolejne doświadczenie w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży. Miałem możliwość zobaczenia, jak funkcjonują akademie w kraju i za granicą, dlatego śmiało stwierdzam, że dzięki pracy, którą wykonujemy w naszym klubie, idziemy w bardzo dobrym kierunku - powiedział trener Studnicki.
 
Gratulujemy!