adidas oraz Raków Częstochowa ogłaszają współpracę!

Mistrz Polski, Raków Częstochowa, podpisał kontrakt z nowym sponsorem technicznym i od 1 lipca dołącza do piłkarskiej rodziny adidas.

Odkąd w 2019 roku, po 21 latach przerwy, Raków ponownie awansował do Ekstraklasy, stał się jedną z wiodących drużyn w rozgrywkach ligowych oraz w Pucharze Polski. Od 2021 roku – roku stulecia klubu, Czerwono-Niebiescy dwukrotnie zdobyli wicemistrzostwo, dwukrotnie wygrali Puchar Polski i  dwukrotnie  sięgnęli po Superpuchar Polski. W 2023 roku drużyna z Częstochowy osiągnęła największy sukces w swojej historii, dominując rozgrywki ligowe i zdobywając Mistrzostwo Polski.

  

Impossible is nothing

Ostatnie lata działalności klubu świetnie wpisują się w motto marki adidas: Impossible is nothing. W kilka sezonów zespół „Medalików” w imponujący sposób wspiął się po szczeblach sportowego sukcesu. Niespełna dwa miesiące po zdobyciu przez Raków tytułu Mistrza Polski, przedstawiciele adidas oraz władze klubu z dumą ogłaszają początek nowego partnerstwa:

 

- Bardzo cieszymy się z możliwości ogłoszenia współpracy naszej marki z zespołem Mistrza Polski. Sukcesy piłkarzy Rakowa w ostatnich sezonach to doskonały przykład tego, że dla tej drużyny niemożliwe nie istnieje, a ciężka praca i pasja mogą przynieść niezwykłe owoce. Z niecierpliwością czekamy na nadchodzące rozgrywki i trzymamy kciuki za nowy zespół w rodzinie adidas - mówi Krzysztof Łuczakowski, Dyrektor Sports Marketing adidas EE.

 

adidas od lat wspiera sportowców indywidualnych oraz kluby, zapewniając najwyższej jakości wsparcie techniczne, dlatego entuzjazmu nie kryje również zespół z Częstochowy:

 

- Można powiedzieć, że „Impossible is nothing” to dewiza klubu od początku drogi, którą zmierzał do Tytułu i którą, teraz wspólnie z adidas, chce zmierzać dalej. Cieszymy się, że tak rozpoznawalna marka reprezentująca podobne wartości rozpoczyna wieloletnią współpracę z klubem. Drużyna, ale i cały klub z akademią włącznie, zyskały dzięki temu znaczące wsparcie. Jesteśmy też pełni wiary, że partnerstwo z adidas przyniesie wiele pozytywnych emocji naszym kibicom – tłumaczy Piotr Obidziński, prezes zarządu Rakowa Częstochowa.

 

 

O adidas Football

adidas jest globalnym liderem w dziedzinie piłki nożnej - oficjalnym partnerem najważniejszych turniejów piłkarskich na świecie, takich jak Mistrzostwa Świata FIFA™, Mistrzostwa Europy UEFA i Liga Mistrzów UEFA. adidas jest również sponsorem najważniejszych klubów piłkarskich na świecie, takich jak Real Madryt, Manchester United, Arsenal, Bayern Monachium i Juventus.