Adnan Kovačević nowym zawodnikiem Rakowa!

Pochodzący z Bośni i Hercegowiny Adnan Kovačević dołącza do Rakowa Częstochowa. 29-letni obrońca podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nasz nowy piłkarz urodził się 9 września 1993 roku w Kotor Varoš. Mierzy 189 centymetrów wzrostu. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych zespołach NK Travnik. W 2011 roku zadebiutował w pierwszej drużynie, w której zanotował łącznie 46 występów. W sierpniu 2013 roku został piłkarzem FK Sarajevo, gdzie spędził 4 sezony, zdobywając mistrzostwo oraz Puchar Bośni i Hercegowiny. Karierę kontynuował w Ekstraklasie w barwach Korony Kielce, do której trafił w 2017 roku. W krajowych rozgrywkach zanotował równe 100 występów. Następnym przystankiem w karierze Adnana były Węgry i Ferencvárosi TC. Tam wystąpił w 68 spotkaniach, zdobywając trzy mistrzostwa Węgier, krajowy Puchar oraz notując wiele występów w europejskich pucharach, w tym w samej Lidze Mistrzów. Jest również jedenastokrotnym reprezentantem swojego kraju. 

 

 

- Cieszę się, że znów jestem w Polsce. Jestem bardzo szczęśliwy i cieszę się na nowe wyzwania. Raków w każdym sezonie jest coraz lepszy. Za to duży szacunek, bo nie jest łatwo utrzymać taki poziom. Mam nadzieję, że swoim doświadczeniem pomogę drużynie i razem osiągniemy swoje cele - skomentował transfer do Rakowa Adnan Kovačević.

 

- Obserwowaliśmy Adnana od dłuższego czasu i cieszymy się, że ostatecznie trafił do Rakowa. Zna nasz kraj oraz Ekstraklasę, dzięki czemu jego aklimatyzacja w drużynie powinna przebiec sprawnie. Ma również duże doświadczenie w europejskich pucharach, co mamy nadzieję, pomoże w realizacji naszych celów - mówi Robert Graf, dyrektor sportowy.

  

Adnan, witamy w Rakowie! 

 

#KOVAČEVIĆ2025