Adrian Gryszkiewicz nowym zawodnikiem Rakowa!

Adrian Gryszkiewicz na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa! 23-latek podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nasz nowy zawodnik urodził się 13 grudnia 1999 roku w Bytomiu. Mierzy 185 centymetrów wzrostu. Większość swojej kariery spędził w Zabrzu. Najpierw w zespole Gwarka, a następnie Górnika, do którego trafił w lutym 2018 roku. Tam zanotował łącznie 94 występy. W ostatnim letnim okienku transferowym 23-letni obrońca przeniósł się do Niemiec, gdzie podpisał kontrakt z drugoligowym SC Paderborn 07. W swoim CV ma również występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. 

 

- Jestem szczęśliwy i zadowolony, że trafiłem do takiego klubu, jakim jest Raków Częstochowa. Wiem, że są tutaj przede mną duże cele, takie też stawiam sam przed sobą. Nie pozostaje nic innego jak pracować i zrobić wszystko, żeby te cele osiągnąć - powiedział Adrian Gryszkiewicz po podpisaniu kontraktu. 

 

- Adrian jest lewonożnym zawodnikiem, pasującym do profilu obrońcy, którego szukaliśmy. Obserwowaliśmy go od dłuższego czasu i chcieliśmy sprowadzić już latem. Ma za sobą trudne pół roku w Paderborn, kiedy nie mógł liczyć na regularną grę. Wierzymy jednak, że w Rakowie rozwinie skrzydła - mówi Robert Graf, dyrektor sportowy.

 

Adrian Gryszkiewicz jest obecnie w drodze do Turcji, gdzie dołączy do treningów z drużyną.

 

Adrian, witamy w Rakowie!

 

#GRYSZKIEWICZ2026