Adriano Amorim nowym zawodnikiem Rakowa!

Brazylijczyk, Adriano Amorim na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa! 22-letni zawodnik podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2028 roku z opcją przedłużenia o rok.

Nasz nowy zawodnik urodził się 15 lutego 2002 roku w Brasilii. Ma 175 cm wzrostu. Jest wychowankiem klubu Osvaldo Cruz. W 2020 roku przeszedł do Coimbry, natomiast 2 lata później spędził okres na wypożyczeniu w Villa Nova AC. W ostatnich 2 sezonach grał w ramach transferu czasowego w portugalskim Leixões; najpierw reprezentował zespół U-23, a w ostatniej kampanii rozegrał 40 spotkań dla pierwszej drużyny (34 w II lidze portugalskiej, 3 w Pucharze Ligi Portugalskiej i 3 w Pucharze Portugalii).

 

 

- Witamy Adriano Amorima w naszym klubie! W trakcie swojego pierwszego sezonu w zawodowej piłce przykuł naszą uwagę swoimi umiejętnościami. Adriano jest nie tylko obdarzony dobrą techniką i dynamiką, ale także posiada prawdziwą chęć do pracy i walki za zespół. Tym transferem wyznaczamy naszą jasną linię DNA. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak Adriano stawia kolejne kroki w rozwoju w naszym klubie - przyznaje Dyrektor Sportowy Rakowa, Samuel Cárdenas.

 

Adriano jest już w Arłamowie, gdzie dołączył do treningów z drużyną. 

 

Adriano, witamy w Rakowie i życzymy powodzenia!

 

#AMORIM2028