[Akademia] Bilans dodatni. Raków U-17 wciąż liderem

Zawodnicy Adama Studnickiego wygrali kolejne spotkanie. Zwyciężyła także najmłodsza z drużyn grających na szczeblu CLJ. Nie powiodło się jedynie drużynie U-18, która uległa wiceliderowi z Gdyni 0:1.

U-18

W sobotnie przedpołudnie najstarsi z juniorów Rakowa walczyli o punkty na trudnym terenie w Gdyni. Czerwono-Niebiescy ulegli wymagającemu rywalowi 0:1. Podobnie jak przed tygodniem, przeciwnicy objęli prowadzenie w pierwszej połowie, co ułatwiło im zadanie. Mimo wielu prób piłkarzom Rakowa niestety nie udało się przełamać defensywy Arki.

U-17

Podopieczni trenera Studnickiego zaczęli dzień meczowy od kłopotów logistycznych – awarii uległ bus wiozący drużynę do Opola. Mecz został rozegrany 45 minut później, a Czerwono-Niebiescy wygrali go 2:0. Zawodnicy Rakowa U-17 wykazali się koncentracją, spokojem i wytrwałością. Na nierównym boisku, w 41. minucie bramkę otwierającą wynik meczu zdobył kapitan – Jerzy Napieraj. Asystował mu będący w dobrej formie Paweł Woźny. Drugiego gola na 10 minut przed końcowym gwizdkiem dorzucił Mateusz Głowiński.

U-15

Najmłodsza z drużyn Rakowa rywalizujących na poziomie CLJ pewnie pokonała sąsiadujące w tabeli Zagłębie Lubin 2:0. Na #L83 Czerwono-Niebiescy wykazali się dużą odpowiedzialnością z tyłu, a także nieprzeciętną walecznością. W 55. minucie Bartłomiej Zieliński huknął z woleja pod poprzeczkę bramki Zagłębia i było 1:0. Raków atakował, a drugą bramkę, po szybkim kontrataku, zdobył Kamil Małota. Cieszyć może dobra dyspozycja Rakowa w grze obronnej.