[Akademia] Czerwono-Niebiescy wystąpili w kadrze Śląska

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U14 wygrała trzy mecze i uplasowała się na pierwszym miejscu w tabeli grupy eliminacyjnej Mistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich. W zespole Marcina Berezy zagrało kilku zawodników Rakowa.

Reprezentanci Śląska zmierzyli się z rówieśnikami z Małopolski. Na murawie w Kalwarii Zebrzydowskiej już w 10. minucie gospodarze strzelili pierwszego gola, uderzeniem z 5. metra, finalizując szybką akcję. Na 2:0 podwyższyli w przedostatniej minucie pierwszej połowy (grano 2x40 minut) po kontrze, którą zawodnik uciekający od polowy boiska z zimną krwią wykorzystał, mając w polu karnym przed sobą tylko bramkarza.

Po przerwie na moment odżyły nadzieje na odrobienie strat, bo Adam Ciućka w 52. minucie wywalczył i wykorzystał rzut karny, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Po faulu Antoniego Uchrońskiego w 75. minucie sędzia wskazał na „wapno”, a Adrian Damasiewicz przy strzale z 11 metrów w okienko nie miał szans na skuteczną interwencję.

W reprezentacji Śląska zagrali zawodnicy wychowujący się przy #L83: Adrian Damasiewicz, Dominik Kutera, Bartosz Siuda, Mikołaj Podwysocki, Kacper Sitak, Tymoteusz Mazanek, Maciej Ruszkiewicz, Kamil Małota, Borys Dymytryszyn, Antoni Uchroński.

Źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej