[Akademia] Derby dla naszych dziewczyn!

W spotkaniu rozgrywanym w ramach Śląskiej Ligi Młodziczek U-13 zawodniczki Rakowa pokonały rywalki ze Skry Częstochowa 2:0.

Mecz miał historyczny wydźwięk, bowiem były to pierwsze częstochowskie derby z udziałem naszych piłkarek występujących w barwach Rakowa. Czerwono-Niebieskie po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu wygrały 2:0. Oba gole zdobyła dla nas Kinga Wór. 

 

W tabeli Śląskiej Ligi Młodziczek nasze zawodniczki plasują się na 5. miejscu w tabeli. W 10. rozegranych spotkaniach zdobyły 19 punktów (bilans 6 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki). W kolejnym meczu Czerwono-Niebieskie zagrają z UKKS Katowice. 

 

Magdalena Kapała (trener, Raków U-13): Na wstępie wielkie gratulacje dla naszych zawodniczek! Rozegrały bardzo dobre spotkanie na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim nie przestraszyły się bardziej doświadczonych rywalek i od początku dążyły do zwycięstwa, czego dowodem było kilka dogodnych sytuacji bramkowych po których  dwukrotnie mogłyśmy cieszyć się z bramek. Na wyrazy uznania zasługuje cały zespół. Cieszy realizacja założeń przedmeczowych i  nieustanna determinacja w działaniach zarówno w ofensywie jak i defensywie. Wspólna praca na treningach pozwala zawodniczkom ciągle podnosić swoje umiejętności i je rozwijać. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wiele przed nami, ale cieszymy się, że to procentuje.

 

Skra - Raków 0:2 

 

Bramki: Kinga Wór (x2)

 

Raków U-13: Nadia Kozłowska, Wiktoria Kozłowska, Agnieszka Konopa, Nadia Szczukocka, Lilia Chłądzyńska, Kinga Słabosz, Alicja Nosal, Emilia Filejska, Emilia Grabowska, Kinga Wór, Julia Wójcik, Zuzanna Miszczak. 

 

Sztab trenerski: Żaneta Powroźnik, Magdalena Kapała.  

 

Tabela i wyniki Śląskiej Ligi Młodziczek