[Akademia] Dwa zwycięstwa na koniec rundy

W miniony weekendy swoje ostatnie spotkania w rundzie jesiennej rozegrały drużyny U-16 i U-19. Obie konfrontacje zostały rozstrzygnięte na korzyść częstochowian.

Niepokonany w tym sezonie zespół U-16 zakończył rozgrywki z kompletem zwycięstw. Ekipa trenera Adama Studnickiego w ostatniej kolejce pewnie pokonała Rekord Bielsko-Biała 4:1. Warto podkreślić, że swoją szansę dostali zawodnicy występujący w młodzyszch zespołach. Mowa między innymi o Dominiku Cieślaku z ekipy U-15, który na boisku pojawił się kwadrans po przerwie i w 70. minucie zdobył bramkę.

Mecz z Rekordem wyglądał jak całe rozgrywki w lidze B2 Junior Młodszy. Raków dominował od początku do końca. Oprócz Cieślaka bramki zdobyli: Baryła i Laskowski (dwie).

Rekord Bielsko-Biała - Raków 1:4 (0:1)

Bramki dla Rakowa: Baryła (34.), Cieślak (70.), Laskowski (72., 81.)

Raków: Rajczykowski (60. Suchecki) - Kitowski, Kabaj (46. Andrychowicz), Klecha, Józefczyk, Baryła, Rozwadowski (60. Cieślak), Gacek (55. Brzeziński), Filipiak (55. Pałuczak), Długosz (55. Laskowski), Malamis (60. Radomski).

Pewny awansu do Ligi Makroregionalnej zespół U-19 walczył o zajęcie pierwszego miejsca w tabeli w 1 Lidze wojewódzkiej A1. Aby tak się stało Raków musiał wygrać z GKS-em Jastrzębie. To zadanie podopieczni trenera Roberta Brzezińskiego wykonali pokonując rywali 2:1.

Wszystkie gole padały w drugiej połowie. Wynik otworzył Tobiasz Kubik, który w 53. minucie zdobył bramkę wykorzystując podanie Krystiana Przybylskiego. Jastrzębie wyrównało 5. minut później. Zwycięskiego trafienie padło kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się Krystian Szymocha, a asystę zanotował Szymon Rygiel.

Raków U-19 zdobył ostatecznie 46 punktów i o oczko wyprzedził Ruch Chorzów. Trzeci GKS Tychy zgromadził dziesięć punktów mniej od czerwono-niebieskich.

GKS Jastrzębie - Raków 1:2 (0:0)

Bramki dla Rakowa: Kubik (53.), Szymocha (75.)

Raków: Sztekler - Szymocha, Rygiel, Waszkiewicz (60. Krawczyk), Kuszaj, Kanior (41. Cuber), Bęben (50. Jernaś), Białas, Kubik, Jezierski (25. Przybylski).