[Akademia] Honorowe trafienie Liberdy

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 przegrała 1:4 spotkanie piątej kolejki fazy eliminacyjnej Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich z rówieśnikami z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Honorowe trafienie dla kadry Śląska zanotował Dominik Liberda.

Na boisku w Kalwarii Zebrzydowskiej podopieczni Damiana Mikołowicza pierwszego gola stracili w 35. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego. Po przerwie (grano 2x40 minut) gospodarze wykonali zryw i w 5 minut strzelili dwa gole. W 52. minucie wykorzystali zamieszanie po rzucie rożnym, a w 56. minucie po składnej akcji. Jeszcze w 75. minucie Małopolanie wykorzystali indywidualny błąd w obronie naszej reprezentacji, która w 79. minucie dzięki solowej akcji Dominika Liberdy strzeliła honorową bramkę.

Ta porażka definitywnie przesądziła już o sytuacji w tabeli, w której dwa najwyższe miejsca, premiowane awansem do turnieju finałowego rozgrywek o Puchar imienia Kazimierza Górskiego, zostały już poza zasięgiem reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

- Niestety nie potrafiliśmy tego meczu „udźwignąć” w sferze mentalnej – mówi Damian Mikołowicz. - Do tego doszły indywidualne proste błędy, a naszą piętą Achillesową były stałe fragmenty gry, po których wiosną straciliśmy 80 procent bramek.

Ostatni mecz grupowych eliminacji w tym sezonie reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej rozegra 31 maja w Lublińcu, podejmując rówieśników z Opolskiego Związku Piłki Nożnej, a stawką tego spotkania będzie trzecie miejsce w tabeli.

Małopolski Związek Piłki Nożnej U13 – Śląski Związek Piłki Nożnej U13 4:1 (1:0)

Bramka dla Śląskiego ZPN: Liberda.

ŚlZPN: Góralczyk (Czeremski) – Brzęk, Myszor, Liberda – Pilarski, Siuda – Czech, Farouni, Nolewajka oraz Nowak, Knapik, Pyryt, Wróblewski, Miąsko, Kasperczyk, Brańczyk, Siedlaczek. Trener Damian Mikołowicz.