[Akademia] Odrabiamy zaległości

W najbliższą środę (11 listopada) zostaną rozegrane trzy mecze z udziałem naszych drużyn. Dwa z nich to spotkania zaległe.

O godzinie 13 w Lubinie odbędzie się pojedynek w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Podopieczni trenera Sebastiana Rybaka zmierzą się z tamtejszym Zagłębiem, które aktualnie lideruje w tabeli "Grupy C RJ". Nasi rywale zgromadzili do tej pory 26 punktów i tracimy do nich dwa oczka. Ewentualna wygrana czerwono-niebieskich sprawi, że Raków obejmie pozycję lidera przed ostatnią kolejką. W pierwszej konfrontacji między obiema ekipami padł remis 3:3.

 

Zagłębie Lubin - Akademia Raków (U-17) godz. 13

 

 

Z kolei o godzinie 15 na stadionie przy ulicy Loretańskiej rozegrane zostaną derby Częstochowy w 1 lidze wojewódzkiej. Akademia Rakowa U-19 walczy o awans do ligi makroregionu. W ostatniej serii spotkań nasi zawodnicy po ciężkim meczu pokonali Rozwój Katowice 2:1: - Przeciwnik poprzeczkę zawiesił nam bardzo wysoko, ale byliśmy do spotkania bardzo dobrze przygotowani. Wiedzieliśmy, że to będzie trudny, brzydki dla oka mecz, ale chcieliśmy grać skutecznie i w dużej mierze nam się to udało. Dramaturgii nie brakowało, a w 95. minucie nasz bramkarz obronił rzut karny i ostatecznie mogliśmy się cieszyć z trzech punktów - opowiada trener Robert Brzeziński. 

 

Szkoleniowiec zespołu U-19 mówi także o nastrojach w naszych szeregach przed konfrontacją ze Skrą. - Derby wiążą się z dodatkowymi emocjami. Można powiedzieć, że z naszymi przeciwnikami widujemy się na co dzień na ulicach. Kontrola emocji u zawodników będzie ważna. Musimy zdominować Skrę, grać cierpliwie. Mamy na ten mecz pomysł i chcemy oczywiście wygrać. 

 

Do zakończenia rozgrywek w 1. lidze wojewódzkiej A1 pozostały trzy spotkania. Raków jest o krok do awansu do makroregionu. Trener Rakowa tonuje jednak nastroje.

 

- Nie wybiegamy daleko w przyszłość. Myślimy o najbliższym meczu. Naturalnie wiemy, że cel, jakim jest awans do makroregionu jest bardzo blisko, ale on nie powinien zaburzyć naszych działań i koncentracji na najbliższym spotkaniu. 

 

Skra Częstochowa - Raków (U-19) godz. 15

 

 

Ostatni ze środowych meczów odbędzie się w Rybniku, gdzie nasza drużyna U-16 zmierzy się z ROW-em. Ekipa spod Jasnej Góry jest niepokonana w tym sezonie i odniosła 15 zwycięstw z rzędu, zapewniając sobie triumf w lidze B2 junior młodszy. Z kolei rybniczanie zajmują 7. miejsce w tabeli i zgromadzili 14 punktów. 

 

W pierwszym starciu ROW-u i Rakowa na Limanowskiego częstochowianie rozgromili przeciwników aż 8:0. 

 

ROW Rybnik - Raków (U-16) godz. 10