[Akademia] Ostatki w Centralnej Lidze Juniorów

W najbliższy weekend nasze zespoły występujące w Centralnej Lidze Juniorów rozegrają ostatnie mecze o ligowe punkty w tym roku.

W sobotę o godzinie 11.30 w Zabrzu ekipa U-17 zmierzy się z tamtejszym Gwarkiem. Częstochowianie aktualnie zajmują 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 24. punktów. Podopieczni trenera Sebastiana Rybaka mogą poprawić swoją pozycję, ale oprócz zwycięstwa z Gwarkiem muszą liczyć na korzystne wyniki w innych meczach. Lider - Górnik - zmierzy się z Zagłębiem Lubin (aktualnie 2. miejsce) oraz Śląsk Wrocław (aktualnie 3. lokata) w Chorzowie rozegra spotkanie z Ruchem.

 

Pierwsze spotkanie Rakowa z Gwarkiem zakończyło się zwycięstwem czerwono-niebieskich 5:0. Trzy bramki zdobył Mateusz Niedziałkowski, a po jednym trafieniu dołożyli Radosław Bąk i Bartosz Sitek. 

 

Gwarek Zabrze - Akademia Raków (U-17)
sobota, 14 listopada godzina 11.30

 

 

Drugie miejsce w tej rundzie zajęła ekipa U-15. Nasi zawodnicy mają 10 punktów przewagi nad trzecim Śląskim. Z kolei lider - Zagłębie Lubin - ma cztery oczka więcej od naszej Akademii. Ostatni mecz w tym roku podopieczni trenera Piotra Lenartowskiego zagrają z Miedzią Legnica.

 

W Legnicy padł remis 1:1. Częstochowianie prowadzili po bramce Mateusza Głowińskiego w 12. minucie meczu. Gospodarze wyrównali za sprawą trafienia, którego autorem był Mieszko Szczerbiak. 

 

Miedź Legnica zajmuje 6. miejsce w tabeli i legitymuje się bilansem: 4. zwycięstwa, 3. remisy i 6. porażek. 

 

Akademia Raków (U-15) - Miedź Legnica 
sobota, 14 listopada godzina 13