[Akademia] Ostatnie szlify przed wiosną

Dla kilku naszych drużyn miniony weekend przyniósł próby generalne przed startującą na początku marca rundą wiosenną w rozgrywkach centralnych.

Raków II pojechał do Łagowa na mecz z tamtejszym LKS-em. Lider Zina IV Ligi pewnie wygrał 4:1, a wszystkie bramki strzelił w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się: Mateusz Niedziałkowski (x2), Hubert Tylec i Oliwier Kucharczyk. Częstochowianie ligę rozpoczną za niespełna dwa tygodnia, ale w najbliższą sobotę Czerwono-Niebiescy w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa zmierzą się z Lotnikiem Kościelec. 

 

Piłkarską wiosnę w Centralnej Lidze Juniorów zainaugurują za trzy nasze drużyny. Ich sprawdziany wypadły obiecująco. Najstarsza drużyna zremisowała z Odrą Opole 1:1. Ekipa U-17 pokonała Koronę Kielce 2:1 i Motor Lublin 4:1. Z kolei najmłodsi piłkarze z U-15 ograli 5:1 Juventus Bydgoszcz i 4:0 Stomil Olsztyn U-16. 

 

Wyniki sparingów: 

LKS Łagów - Raków II

Bramki dla Rakowa: Niedziałkowski (x2), Tylec, Kucharczyk

 

Odra Opole - Raków U-18 1:1

Bramka dla Rakowa: Cuber

 

Raków U-17 - Korona Kielce 2:1

Bramki dla Rakowa: zawodnik testowany, Woźny 

Raków U-17 - Motor Lublin 4:1

Bramki dla Rakowa: Cebula 2, Laskowski, Wozny

 

Raków U-16 - Korona 2:4

bramki dla Rakowa: Cebula (x2)

 

Juventus Bydgoszcz - Raków U-15 2:5

Bramki dla Rakowa: Mras (x2), Bajurski, Morawiec, Tomzik

Stomil Olsztyn U-16 - Raków U-15 0:4

Bramki dla Rakowa: Mras, Mras, Sajdak, Bajurski

 

Raków U-14 - AP Reissa 5:0 

Bramki dla Rakowa: Siuda, Maks. Podwysocki, Sitak, Kowalczyk, Gliźniewicz

Raków U-14 - Arka Gdynia 2:1

Bramki dla Rakowa: Kowalczyk (x2)

 

Raków U-13 - AP Reissa 4:1

Bramki dla Rakowa: Jaschik x3, Rosiak

Raków U-13 - Arka 6:4

Bramki dla Rakowa: Miąsko, Rosiak x2, Pluta, Jaschik, Ploch