[Akademia] Podsumowanie sezonu cz. 1

W pierwszej części podsumowania sezonu w wykonaniu drużyn Akademii przyglądamy się, jak radziły sobie nasze najstarsze zespoły.

Raków II

Celem drugiej drużyny Rakowa był awans do 3. ligi. Czerwono-Niebiescy wygrali swoją grupę w Zina IV Lidze i awansowali do barażu. W samych rozgrywkach ligowych podopieczni trenera Tomasza Kuźmy zgromadzili 69 punktów w 32 meczach. Bilans naszej ekipy to: 21 wygranych, 6 remisów i 5 porażek. Raków zdobył 68 goli i stracił 22 bramki (najmniej wśród wszystkich drużyn).

Dzięki wygranej w grupie 1 Zina IV Ligi nasz zespół zmierzył się z Odrą Wodzisław o awans do 3 ligi. Niestety w dwumeczu górą byli rywale. Pierwsze spotkanie Odra wygrała na własnym boisku 2:1, a w rewanżu na Limanowskiego ponownie górą byli przeciwnicy, którzy pokonali nas 4:2.

W przyszłym sezonie Raków II znowu powalczy o awans do 3 ligi. Skład drużyny będzie oparty o kilku doświadczonych zawodników oraz wychowanków naszej Akademii.

Raków U-19

W rundzie jesiennej ekipa Rakowa U-19 awansowała z 1 Ligi Śląskiej do Ligi Makroregionalnej. Przed zespołem postawiono cel awansu do Centralnej Ligi Juniorów. Zadanie zostało wykonane. Częstochowianie w cuglach wygrali grupę C. Podopieczni trenera Marcina Salamona w 14 spotkaniach wygrali  dwunastokrotnie, a dwa razy zremisowali. Nasz zespół strzelił aż 90 goli, tracąc zaledwie 7. W ostatniej kolejce Raków rozgromił Karkonosze Jelenia Góra 19:0.

W nowym sezonie Raków będzie rywalizował w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Celem beniaminka będzie utrzymanie się w gronie najlepszych zespołów w Polsce, jednak jak pokazał ostatni sezon Czerwono-Niebiescy mogą bić się o najwyższe cele.

Raków U-17

Po zajęciu 3. miejsca w rundzie jesiennej jako beniaminek spodziewano się, że druga część sezonu będzie dla naszej drużyny trudniejsza. Jednak wynik jaki osiągnęli podopieczni trenera Sebastiana Rybaka na pewno można uznać za sukces. Czerwono-Niebiescy wygrali grupę C, zdobywając 27 punktów w 14 meczach. Bilans częstochowian to 8 zwycięstw, 3 remisy oraz 3 porażki.

Batalia o wygraną toczyła się do ostatniego spotkania. W decydującym meczu lider - Raków zmierzył się z drugim w tabeli Górnikiem. Remis lub zwycięstwo dawało promocję do półfinału naszemu zespołowi. Przegrana sprawiała, że to zabrzanie będą grać dalej. Po bardzo zaciętym meczu i 98 minutach walki ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0 i w półfinale Mistrzostw Polski znalazł się Raków.

Rywalem Czerwono-Niebieskich został SMS Łódź. Pierwsze spotkanie odbyło się na Limanowskiego i górą w nim byli goście, którzy wygrali 1:0. Rewanż rozpoczął się pomyślnie dla nas, bowiem po niespełna 30 minutach prowadziliśmy aż 3:0. Niestety w ostatniej akcji pierwszej połowy straciliśmy pierwszego gola, a tuż po przerwie kolejne dwa. Ostatecznie SMS wygrał 4:3 i to on zmierzy się w finale z Lechem Poznań. Mimo porażki zespołowi U-17 należą się wielkie brawa za rozegranie bardzo dobrego sezonu.

W nowych rozgrywkach celem Rakowa będzie także awans do strefy medalowej Mistrzostw Polski i jest to cel jak najbardziej realny.