[Akademia] Podsumowanie sezonu cz.2

W drugiej części podsumowania sezonu sprawdzimy, jak radziły sobie nasze zespoły U-16, U-15 i U-14.

U-16 

Zespół prowadzony przed trenera Adama Studnickiego w tym sezonie występował w lidze B2 Junior Młodszy. Częstochowianie zajęli 1. miejsce w tabeli. Nasza drużyna w 36 spotkaniach zgromadziła 89 punktów. Drugi w tabeli GKS Tychy uzbierał 7 oczek mniej. Bilans Czerwono-Niebieskich to: 29 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek. Raków zdobył 194 gole, a stracił ich zaledwie 36.

 

W przyszłym sezonie zawodników, którzy walczyli w lidze B2 czeka występ w Centralnej Lidze Juniorów U-17 i obrona bardzo dobrego wyniku starszych kolegów, którzy awansowali do strefy medalowej. 

 

U-15

Ekipa U-15 w niedawno zakończonym sezonie brała udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W grupie C piłkarze trenera Piotra Lenartowskiego uplasowali się na 2. miejscu, zdobywając wicemistrzostwo makroregionu. Raków musiał uznać wyższość jedynie Zagłębia Lubin. Czerwono-Niebiescy zdobyli 31 punktów. Odnieśli 10 zwycięstw, raz zremisowali i trzykrotnie przegrali. Bilans goli to 42 strzelone i 23 stracone. 

 

Warto podkreślić, że dobra postawa zawodników przeniosła się na powołania do reprezentacji Polski dla Mateusza Głowińskiego, Emanuela Gibały, Łukasza Kabaja, Dominika Cieślaka, Mateusza Wróbla i Jakuba Mikołajczyka. Trzej pierwsi piłkarze podpisali także profesjonalne kontrakty z naszym klubem.

 

U-14

Drużyna U-14 w rundzie wiosennej zmagała się z rywalami w II Lidze Wojewódzkiej grupie północnej, gdzie mogą występować zawodnicy ze starszego rocznika (U-15). Zespół prowadzony przez trenera Piotra Bartyzela zajął w rozgrywkach 2. miejsce, ustępując jedynie Ruchowi Chorzów. Bilans naszej ekipy to: 9 zwycięstw, 0 remisów i 5 porażek, co dało łącznie 27 punktów. Raków zdobył 34 gole i stracił 35. 

W kolejnym sezonie zawodnicy z tego zespołu będą rywalizować w Centralnej Lidze Juniorów U-15.