[Akademia] Podsumowanie sezonu cz. 3

Podsumowujemy zmagania w ubiegłym sezonie kolejnych naszych zespołów.

U-13*

 

W rundzie wiosennej minionego sezonu zespół U-13 występował w II lidze wojewódzkiej trampkarz C2. Zadaniem naszej ekipy prowadzonej przez trenera Tomasza Ligudzińskiego było utrzymanie nas na tym szczeblu rozgrywkom. Zadanie to zostało zrealizowane. Czerwono-Niebiescy w grupie północnej, która liczyła osiem ekip zajęli 5. miejsce. Raków zdobył 24 punkty (7 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki). Bilans bramkowy to 28 goli strzelonych i 21 straconych. Najlepszy w stawce okazał się KS Stadion Śląski Chorzów. 

 

Przyszły sezon będzie bardzo ważny dla naszego zespołu, który będzie się przygotowywał do współzawodnictwa na poziomie centralnym, co nastąpi w sezonie 2022/23.

 

U-12*

 

Podopieczni trenera Wojciecha Marczyka w minionym sezonie rywalizowali w I lidze wojewódzkiej D1. W rywalizacji ze starszymi zawodnikami nasi zawodnicy wielokrotnie toczyli równe boje, jednak ostatecznie z dorobkiem 11 punktów zamknęli ligową tabelę. Raków wygrał 3 spotkania, 2 zremisował i 9 przegrał (stosunek bramek 22-49). 

 

W nowym sezonie nasi młodzi zawodnicy będą rywalizować w II Lidze wojewódzkiej, gdzie celem będzie utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkom. 

 

U-11*

 

18 zwycięstw, 0 remisów, 0 porażek - to bilans ekipy prowadzonej przez trenera Jarosława Toborka, która rywalizowała w III Lidze wojewódzkiej D2 Młodzik "Częstochowa - Lubliniec".  Czerwono-Niebiescy aż 149 goli, a stracili 11 - co oczywiście stawia naszą drużynę jako najskuteczniejszą i najlepiej broniącą. 

 

W nowym sezonie piłkarze z rocznika 2010 będą grali w II Lidze Śląskiej rocznika 2009.

 

* - drużyny występują w ligach, gdzie mogą występować zespoły ze starszych roczników.