Akademia Raków (U-19) przywozi trzy punkty z Chorzowa

Trwa znakomita passa zespołu U-19. Czerwono-niebiescy w 1. lidze wojewódzkiej pokonali na wyjeździe UKS Ruch Chorzów 4:0.

Częstochowianie spotkanie rozstrzygnęli już praktycznie w pierwszej połowie, kiedy zdobyli trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Eryk Kuszaj, Oliwier Kucharczyk i Mateusz Jezierski. Po zmianie stron czwarte trafienie dla Rakowa zaliczył Kuszaj. Kolejny raz trener Robert Brzeziński mocno rotował składem, tym razem podczas trwania pojedynku dokonał aż siedmiu zmian. 

 

Akademia Raków w sześciu spotkaniach zdobyła komplet 18. punktów. Tyle samo oczek zgromadził także Górnik Zabrze, ale to nasza ekipa legitymuje się lepszym bilansem i przewodzi w tabeli. Niespodziewanej - pierwszej w sezonie - porażki doznał Ruch Chorzów S.A., który musiał uznać wyższość Podbeskidzia. I właśnie z ekipą z Bielska-Białej w najbliższą niedzielę zmierzą się czerwono-niebiescy. Ten mecz zostanie rozegrany na Limanowskiego 83, a jego początek zaplanowano na godzinę 12. 

 

UKS Ruch Chorzów - Akademia Raków U-19 0:4 (0:3)

 

Bramki: Kuszaj (28., 73.), Kucharczyk (30.), (Jezierski 45.+2)

 

Raków: Mądrzyk (75. Bomba) - Szymocha (67. Witczak), Rygiel, Nowak (53. Bęben), Kuszaj, Kucharczyk, Krawczyk (50. Waszkiewicz), Jezierski (67. Wójcik), Cierpiał (50. Zubrzycki), Białas (62. Butucel), Kubik.