[Akademia] Raków w CLJ U-18!

Ekipa prowadzona przez trenera Marcina Salamona na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie zwycięstwo w Lidze Makroregionalnej i dzięki temu w przyszłym sezonie zagramy w Centralnej Lidze Juniorów U-18.

Czerwono-Niebiescy wygrali w sobotę z Karkonoszami Jelenia Góra 3:1. Dodatkowo Ruch Chorzów, który tracił do nas 5 punktów zremisował z Pomologią Prószków 0:0. Na dwie kolejki przed końcem przewaga częstochowian nad drugim Ruchem wzrosła do 7 oczek i stało się jasne, że już nikt nam zwycięstwa w grupie C Ligi Makroregionalnej nie zabierze. 

 

Raków U-19 jak na razie odniósł 11 zwycięstw i tylko raz zremisował. Bilans naszej drużyny to 66 strzelonych goli oraz zaledwie 3 bramki stracone. 

 

Sukces ekipy trenera Marcina Salamona jest o tyle cenniejszy, że dzięki temu awansowi mamy komplet drużyn w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Zespół U-17 aktualnie jest liderem w swojej grupie. Natomiast ich młodsi koledzy z drużyny U-15 plasują się na drugim miejscu. 

 

Marcin Salamon (trener, U-19): Zaczęliśmy ten mecz z mocnym nastawieniem utrzymania 5 punktowej przewagi nad przeciwnikiem, który do tej kolejki cały czas utrzymywał dystans umożliwiający mu - w przypadku naszego potknięcia -  włączenie się do walki o awans do CLJ U-18. Początek meczu nerwowy, brakowało płynności, która pozwalałaby nam na większą swobodę w kontroli nad spotkaniem. Posiadamy przewagę, którą dokumentujemy bramką zdobytą przez Krystiana Szymochę w 36. minucie spotkania. Plan na ten mecz nieco utrudnia czerwona kartka tuż przed końcem pierwszej części meczu. W szatni korygujemy ustawienie nie zmieniając nastawienia, które od początku było ukierunkowane na zwycięstwo. Mimo straty bramki po rzucie karnym, grając jednego zawodnika mniej odpowiadamy dwoma bramkami zdobytymi przez Mateusza Krawczyka i Michała Jernasia kontrolując do końca przebieg tego spotkania. Po końcowym gwizdku dotarła do nas wiadomość o stracie punktów Ruchu Chorzów w meczu z Pomologią, co pozwoliło nam już dziś cieszyć się z awansu do elitarnych rozgrywek CLJ U-18. Gratulacje dla zawodników, sztabu szkoleniowego.  Awans do tego poziomu rozgrywek kompletuje Centralne Ligi Juniorskie we wszystkich kategoriach wiekowych. Brawo AKADEMIA RAKOWA CZĘSTOCHOWA!