[Akademia] Remis i zwycięstwo w środowych sparingach

W środę dwie nasze drużyny rozegrały kolejne mecze kontrolne.

Zespół U-19 trenera Marcina Salamona zmierzył się na własnym boisku z beniaminkiem Zina IV Ligi - Unią Rędziny. Goście objęli prowadzenie w 9. Jednobramkowa przewaga Unii utrzymała się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron gole zdobywali już tylko Czerwono-Niebiescy. Najpierw do wyrównania w 56. minucie doprowadził Tudor Butucel. Następnie 18 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Jakub Bęben zdobył bramkę na 2:1, która ostatecznie ustaliła wynik spotkania.

W kolejnym meczu częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z Unią Turza Śląska. To spotkanie odbędzie się w sobotę 24 lipca o godzinie 10.

Raków - Unia Rędziny 2:1 (0:1)

Butucel 56., Bęben 72. - przeciwnik 9.

Z kolei Raków zagrał na wyjeździe z MKS-em Kluczbork. Spotkanie lepiej rozpoczął nasz zespół, który w 5. minucie zdobył gola. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Chłód, który wykorzystał rzut karny. Kolejne dwie bramki zdobyli piłkarze MKS-u. Najpierw doprowadzili po "jedenastce" w 28. minucie, a w 33. objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłownie do wyrównania doprowadził Hubert Tylec, jednak chwilę później gospodarze znowu wyszli na prowadzenie - ponownie po rzucie karnym. Ostatecznie w 78. Kamil Kanior strzelił trzeciego gola dla Czerwono-Niebieskich. Mecz zakończył się wynikiem 3:3.

W następnym sparingu podopieczni trenera Tomasza Kuźmy zagrają z GKS-em Bełchatów. Mecz odbędzie się w sobotę, 24 lipca o godzinie 17 w Bełchatowie.

MKS Kluczbork - Raków II 3:3 (2:1)

przeciwnik 28. (k.), 33., 70. (k.) - Chłód 5. (k.), Tylec 60., Kanior 78.