[Akademia] Tudor Butucel z golem w barwach narodowych!

Tudor Butucel rozegrał dwa spotkania w reprezentacji Mołdawii do lat 19. Zawodnik Rakowa podkreślił swoje dobre występy bramką zdobytą w meczu sparingowym przeciwko Zimbru Kiszyniów. Podopieczni Sergiu Secu przygotowują się do młodzieżowych el. do Mistrzostw Europy.

Reprezentant Mołdawii na co dzień występuje w drużynie Rakowa Częstochowa do lat 18, gdzie rozwija się pod czujnym okiem trenera Marcina Salamona. Od 6 października przebywa w Kiszyniowie na zgrupowaniu kadry. W tym czasie zespół Butucela rozegrał dwa sparingi z miejscowymi klubami. 

 

10 października zespół prowadzony przez Sergiu Secu zmierzył się z 7. drużyną mołdawskiej Divizia Națională - Zimbru Kiszyniów. Pierwsza połowa lepiej rozpoczęła się dla drużyny "Żubrów". Eugeniu Sidorenco otworzył wynik spotkania w 25. minucie meczu. Młodzieżowi reprezentanci Mołdawii odpowiedzieli za sprawą Tudora Butucela. Zawodnik Rakowa pokonał golkipera Zimbru tuż przed przerwą.

 

W drugiej połowie skuteczniejsi byli piłkarze z Kiszyniowa. Artur Pătraş dwukrotnie pewnie egzekwował rzuty karne. Tym samym młodzieżowa reprezentacja Mołdawii musiała przełknąć gorycz porażki. 

 

Dwa dni potem Tudor Butucel i jego koledzy rozegrali kolejny sparing. Rywalem kadry do lat 19 był wicelider mołdawskiej ekstraklasy — Milsami Orhei. Zawodnik Rakowa pojawił się na boisku w drugiej części spotkania. Mołdawianie wygrali 2:1 po golach Vladimira Faratei oraz Alexa Gutiuma.

 

Oba sparingi to etap przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy 2022 w kategorii U-19. Mołdawia zagra w IV grupie, do której należą również Holandia, Izrael i Cypr. Mecze odbędą się 10, 13 i 16 listopada w Izraelu.

 

Trafienie przeciwko Zimbru to już drugi gol Tudora Butucela w reprezentacji do lat 19.