[Akademia] Tymoteusz Trzepizur laureatem konkursu Fundacji KPMG

Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz piłkarz Akademii Tymoteusz Trzepizur wziął udział w konkursie "Kim chciałbym zostać w przyszłości". Jako jeden z laureatów otrzymał laptop z dostępem do internetu.

- Inspiracją w mojej pracy konkursowej był mój tata, który też w młodości grał, ale warunki mu nie pozwoliły na to, aby występować na wyższym poziomie. Mam nadzieję, że mnie uda się osiągnąć swoje marzenia związane z grą w piłkę nożną. Nad tematem długo się nie zastanawiałem. Od razu wiedziałem o kim chcę napisać. Moja praca była w formie opowiadania, a napisanie jej zajęło mi jeden wieczór - mówi Tymoteusz, uczeń klasy 2B. 

 

 

Radości nie kryje dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Maciej Strożek:

 

 

- Cieszymy się, że nasi zawodnicy oprócz rozwijania się jeżeli chodzi o ścieżkę piłkarską, realizują się także edukacyjnie. Sukces Tymka pokazuje, że można połączyć dwie rzeczy, czyli naukę i sport. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz więcej uczniów, którzy będą osiągać nie tylko sukcesy piłkarskie, ale także edukacyjne. 

 

 

Warto dodać, że futbol jest w genach Tymoteusza mocno zakorzeniony, o czym wspomina dyrektor Strożek:

 

 

- Tymek pochodzi z rodziny piłkarskiej. Jego brat trenował na Limanowskiego i miał na swoim koncie wiele spotkań rozegranych w drugiej drużynie Rakowa. Obecnie studiuje on w Szczecinie. Tata też związany był z Rakowem. Fajnie, że te tradycje piłkarskie są zachowane.

 

 

Tymoteusz Trzepizur został laureatem konkursu organizowanego przez Fundację KPMG, która działa na na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych i wspierania społeczności lokalnych.

 

 

Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi i życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz na boisku!