[Akademia] Weekend w Centralnej Lidze Juniorów

W nadchodzących dniach Czerwono-Niebiescy występujący na szczeblu centralnym powalczą o ligowe punkty. Szczególnie zdeterminowany, aby odnieść zwycięstwo, będzie zespół U-18, który przegrał w Rzeszowie ze Stalą 1:5.

CLJ U-15 

Po pierwszym zwycięstwie w tym sezonie Czerwono-Niebiescy chcą iść za ciosem i wygrać kolejne spotkanie. Tydzień temu częstochowianie pokonali 2:0 FC Academy Wrocław. Gole dla nas strzelili: Gracjan Sajdak i Bartłomiej Wysocki. Częstochowianie aktualnie po trzech kolejkach mają na swoim koncie 4 punkty. Tyle samo oczek zdobył nasz najbliższy rywal - GKS Katowice. 

 

Przeciwnicy obecną kampanię rozpoczęli od remisu na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 1:1. Następnie musieli uznać wyższość Zagłębia Lubin (0:5). Z kolei w 3. kolejce GIEKSA odniosła zwycięstwo 2:0 nad Miedzią Legnica. 

 

Początek sobotniego spotkania Raków - GKS Katowice na bocznym boisku przy ulicy Limanowskiego o godzinie 15. 

 

CLJ U-17

 

Raków U-17 po bardzo interesującym spotkaniu pokonał w minioną sobotę na własnym boisku Górnika Zabrze. Zwycięstwo było o tyle imponujące, że podopieczni trenera Adama Studnickiego przez większą część drugiej połowy musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla jednego z naszych defensorów. Ta sytuacja nie załamała Czerwono-Niebieskich i ostatecznie 3 punkty zostały pod Jasną Górą. 

 

Teraz częstochowianie jadą do Legnicy na konfrontację z tamtejszą Miedzią, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała. Nasi najbliżsi rywale uzbierali zaledwie jedno oczko. W ostatniej serii Miedź przegrała na wyjeździe z Odrą Opole 0:3. Teraz teoretycznie Raków będzie faworytem tego spotkania, ale rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów udowodniły, że przed pierwszym gwizdkiem nie powinno się rozdzielać punktów. 

 

Mecz Miedź - Raków w niedzielę o godzinie 16 w Legnicy. 

 

CLJ U-18

 

Po dotkliwej porażce w Rzeszowie, jak najszybciej złe wrażenie chce zmazać drużyna U-18. Podopieczni trenera Marcina Salamona przegrali 1:5 ze Stalą. Teraz na własnym boisku mogą się zrehabilitować, bowiem Czerwono-Niebiescy podejmą Górnika Zabrze. Nasi rywale początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. W czterech dotychczasowych meczach trzykrotnie przegrywali i tylko raz zdołali zdobyć punkt. Z kolei nasza ekipa poniosła trzy porażki i po jednym razie zremisowała i wygrała. Dla kogo będzie szczęśliwa kolejka numer 5?

 

Spotkanie Raków - Górnik w sobotę o godzinie 12 na boisku bocznym przy Limanowskiego.