[Akademia] Zespół U-19 w drodze po awans

Drużyna U-19 występująca w Lidze Makroregionalnej aktualnie prowadzi w rozgrywkach i przed ostatnimi meczami sezonu jest na dobrej drodze do awansu do Centralnej Ligi Juniorów.

Podopieczni trenera Marcina Salamona w ostatnim tygodniu rozegrali dwumecz z najgroźniejszym rywalem - Ruchem Chorzów. Na własnym boisku częstochowianie pewnie wygrali 5:1. Z kolei w minioną niedzielę w Chorzowie padł remis 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 82 minucie za sprawą bramki Kamila Swikszcza. Natomiast Raków doprowadził do wyrównania na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Gola dla nas zdobył Adam Zubrzycki.

Ekipa spod Jasnej Góry po 10 rozegranych kolejkach ma na swoim koncie 28 punktów. Z kolei drugi Ruch traci do nas 5 oczek. Oba zespoły mają do rozegrania jeszcze po 4 spotkania. Czerwono-Niebiescy rozegrają dwa dwumecze. Odpowiednio z Miedzią Legnica i Karkonoszami Jelenia Góra. Nie będą to łatwe spotkania. Bowiem obie ekipy plasują się tuż za czołową dwójką. Miedź ma nawet tyle samo punktów co Ruch Chorzów, jednak rozegrała jedno spotkanie więcej od ekipy ze Śląska.

Raków w swoich meczach na pewno będzie faworytem. Świadczy o tym choćby liczba zdobytych bramek. Nasi zawodnicy mają na koncie 61 strzelonych goli i tylko 3 stracone. W najbliższą sobotę częstochowianie zmierzą się na własnym boisku z Miedzią Legnica. Początek spotkania o godzinie 14.

Zwycięzca Ligi Makroregionalnej zapewni sobie awans do Centralnej Ligi Juniorów.