Alexandre Guedes nowym zawodnikiem Rakowa!

Pochodzący z Portugalii Alexandre Guedes na zasadzie transferu defnitywnego dołącza do Rakowa. 27-letni napastnik podpisał 3-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Nowy nabytek Czerwono-Niebieskich urodził się 11 lutego 1994 roku w miejscowości Arcozelo. Mierzy 185 centymetrów wzrostu. Karierę piłkarską rozpoczynał w młodzieżowych drużynach Sportingu CP, skąd trafił na wypożyczenie do hiszpańskiego CF Reus Deportiu. Najlepszy okres w swojej kariery Portugalczyk przeżywał w Deportivo Aves, dla którego strzelił 32 bramki. Po udanym okresie w tym klubie, 27-letni napastnik trafił  do Vitórii Guimarães SC, w międzyczasie grał w japońskim Vegalta Sendai, a ostatni sezon spędził w FC Famalicão. Portugalczyk w swoim CV ma także 31 występów w młodzieżowych zespołach reprezentacji swojego kraju, dla których strzelił 11 bramek. 

 

- Jest to zawodnik o dużej jakości piłkarskiej, który może występować jako samotna "dziewiątka" oraz jako jeden z dwóch napastników. Pozyskanie go, zwiększy możliwości taktyczne zespołu - mówi dyrektor sportowy, Paweł Tomczyk. 

 

- Witam wszystkich kibiców. Cieszę się, że dołączam do Rakowa. Do zobaczenia wkrótce na stadionie - powiedział nasz nowy napastnik. 

 

Alexandre, bom dia! Witaj w Rakowie!