AlfaSport partnerem medycznym Akademii

W środę (14 października) podpisano umowę, na mocy której firma AlfaSport będzie odpowiedzialna za opiekę zdrowotną naszych młodych piłkarzy Akademii Raków.

Klinika rehabilitacyjna powstała na ulicy Kopernika. Od dzisiaj to właśnie tam będzie znajdowało się centrum medyczne Akademii Raków, gdzie najlepsi fachowcy z zakresu medycyny sportowej będą dbali o zdrowie piłkarzy Akademii. 

 

- Wprowadzamy wyższe standardy opieki medycznej dla naszych zawodników. Te standardy będą funkcjonowały w obszarze umowy z AlfaSport, jaką podpisaliśmy. Zwiększamy wyzwania związane z prewencją przeciw urazową, procesem leczenia i rehabilitacji. Piłkarze, których teraz szkolimy są zdecydowanie większej wartości rynkowej. To są reprezentanci młodzieżowi Polski, zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach centralnych, dlatego dbałość o ich zdrowie jest absolutnie konieczne i to musi spoczywać na naszych barkach - powiedział dyrektor Akademii Marek Śledź. 

 

Radości z podpisania umowy nie krył właściciel kliniki AlfaSport Maciej Walczak. - Jesteśmy zadowoleni, że podpisaliśmy umowę z Rakowem, w momencie kiedy lideruje on Ekstraklasie. (...) Umowa, jaką dzisiaj podpisaliśmy daje tym chłopcom całe zabezpieczenie medyczne. Nie tylko jeżeli chodzi o ortopedię, ale także o inne specjalizacje, które realizuje między innymi nasz szpital AlfaMedika. 

 

Więcej o podpisanej umowie oraz o funkcjonowaniu kliniki AlfaSport dowiecie się z naszej relacji wideo, która znajduje się poniżej.