Alpejska Wyprawa za nami

Drugi letni obóz przygotowawczy dobiegł końca. Czerwono-Niebiescy przez ostatnie dziesięć dni szlifowali formę w Austrii, gdzie rozegrali trzy mecze kontrolne.

Zgrupowanie w Kaprun było kolejnym etapem przygotowań do nadchodzącego sezonu 2021/2022. Czerwono-Niebiescy podczas zagranicznego obozu byli skupieni na ciężkiej pracy i wypracowaniu mechanizmów, które następnie przeniosą na boisko. - Przyjechaliśmy tutaj, by ciężko trenować i przygotować się, ponieważ mamy wiele meczów w nadchodzących dwóch miesiącach. To będzie sporo spotkań w krótkim czasie i potrzebowaliśmy tego - mówił nasz nowy obrońca Milan Rundić. 

 

Podczas zgrupowania w Kaprun drużyna trenera Marka Papszuna rozegrała trzy wartościowe sparingi z silnymi rywalami. W pierwszym częstochowianie 2:1 pokonali utytułowany Szachtar Donieck po bramkach Patryna Kuna oraz Iviego Lopeza. W kolejnym spotkaniu Czerwono-Niebiescy zmierzyli się z szóstą drużyną poprzedniego sezonu austrackiej Bundesligi - WSG Tirol. Zacięte starcie zakończyło się remisem 3:3, a na listę strzelców w naszym zespole wpisali się Sebastian Musiolik, David Tijanić oraz Jakub Arak. Na zakończenie 10-dniowego obozu, nasza drużyna 2:2 zremisowała z mistrzem Austrii - Red Bull Salzburg, a bramki dla Czerwono-Niebieskich strzelali tym razem Igor Sapała oraz ponownie Sebastian Musiolik. - Wartość tego zgrupowania i sparingi z tymi drużynami zaprocentują w przyszłości - powiedział trener Marek Papszun na zakończenie zgrupowania w Austrii.

 

Czerwono-Niebiescy do treningów wrócą w najbliższy wtorek, kiedy to rozpoczną ostatnie przygotowania do sobotniego spotkania o Superpuchar Polski z Legią Warszawa. 

 

Partnerami zgrupowania w Kaprun byli PKO Bank Polski Grajmy Razem, OMEGA Transport oraz Dealer BMW Frank-Cars Częstochowa.

 

#AlpejskaWyprawa