Andrzej Niewulis: Jedziemy do Lubina pozytywnie nastawieni

Przed zbliżającym się spotkaniem Rakowa z Zagłębiem Lubin porozmawialiśmy z naszym obrońcą, Andrzejem Niewulisem.

Miedziowi podobnie jak my wciąż czeka na swojego pierwszego gola w 2021 roku w PKO Ekstraklasie. Ostatnie mecze bezpośrednie obfitowały w bramki, a gra była otwarta. Można zatem spodziewać się, że teraz będzie podobnie i być może będzie przez to nam łatwiej o przełamanie.

- W lidze ta sztuka nie udała się jeszcze nam i Zagłębiu, ale my mamy za sobą też dobry mecz w Pucharze Polski z Górnikiem Zabrze. Strzeliliśmy cztery bramki, a jak wspomniałeś w tych kilku ostatnich spotkaniach z drużyną z Lubina te gole padały. Liczę, że i tym razem będzie podobnie, jesteśmy przecież ofensywną drużyną, co pokazaliśmy jesienią. Teraz też wyglądamy dobrze, tylko wyniki tego jeszcze nie odzwierciedlają, ale jestem przekonany, że to za chwilę się skończy i w niedzielę będziemy wracać do domu z trzema punktami.

 

Ten powrót z trzema punktami do Częstochowy na pewno byłby przyjemny, bo z Zagłębiem na ich terenie jeszcze nigdy nie udało nam się wygrać.

- Jedziemy tam pozytywnie nastawieni. Chcemy zwyciężyć i jestem pewien, że tak się stanie. Zrobimy wszystko, by osiągnąć ten cel. A jeśli to będzie pierwsze w historii zwycięstwo w Lubinie, to oczywiście będzie smakowało wybornie.

 

Do drużyny prowadzonej przez trenera Martina Sevelę w zimowym okienku transferowym trafił jego rodak Miroslav Stoch, doświadczony piłkarz i reprezentant kraju. Nie wiadomo czy z nami zagra, ale jeśli tak, to z pewnością będzie trzeba na niego szczególnie uważać.

- Miroslav to ciekawy zawodnik z bardzo dobrym CV, fajnie, że takie osoby chcą przychodzić do Ekstraklasy. To na pewno wpłynie na podniesienie poziomu ligi. Natomiast w pierwszej kolejności skupiamy się na sobie. Bez względu na to kto gra w drużynie przeciwnej zawsze przygotowujemy się tak samo, znamy słabsze i mocniejsze strony rywala, znamy założenia meczowe i po prostu wychodzimy robić swoją robotę.

 

W starciu z Lechią pojawiłeś się na boisku w drugiej połowie po kilkudniowej absencji. Czy jesteś już w pełni gotowy do gry?

- Tak, jestem już w 100% zdrowy i gotowy i nie mogę się doczekać zbliżającego się spotkania.

 

Mecz z Zagłębiem Lubin odbędzie się w niedzielę, 21 lutego o godzinie 15:00. Transmisja na Canal+ Premium.