Andrzej Niewulis: Jesteśmy ambitną drużyną

- Jestem przekonany, że sobotni mecz z Wisłą Płock będzie szansą, by dobrze zakończyć sezon. Każdy sportowiec musi tak naprawdę codziennie udowadniać swoją wartość. Mecze to sprawdziany. Następny będzie kapitalną okazją do pokazania dobrego futbolu - powiedział po meczu ŁKS - Raków (3:2) obrońca Czerwono-Niebieskich Andrzej Niewulis.

W 36. kolejce PKO Ekstraklasy piłkarze Rakowa zmierzyli się w meczu wyjazdowym z ŁKS-em Łódź. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2.

- Chcieliśmy wygrać to spotkanie. Do przerwy nasza gra wyglądała dobrze. Staraliśmy się realizować założenia taktyczne nakreślone przez sztab. Szkoda straconych bramek, bo w pewnym sensie sprezentowaliśmy je rywalom - podsumował na gorąco Andrzej.


To pierwszy mecz ligowy naszego zawodnika od ponad roku, a jednocześnie debiut w PKO Ekstraklasie w barwach Rakowa. W maju 2019 roku Andrzej przeszedł operację kontuzjowanego kolana.

- Cieszę się, że jestem zdrowy i mogłem zagrać swój pierwszy mecz ligowy od tak wielu miesięcy. Szkoda, że rozmawiamy po porażce, bo na pewno łatwiej i przyjemniej komentowałoby się zwycięstwo. Jestem wdzięczny całemu Klubowi za cierpliwość do mnie. Jestem gotowy i do dyspozycji trenera - powiedział Niewul.


ŁKS to zespół, który nie leży Rakowowi. Oba kluby spotykały się z sobą w rozgrywkach ligowych 12-krotnie. Jeden mecz padł łupem Czerwono-Niebieskich, cztery razy był remis, a siedem razy górą z tych starć wyszli łodzianie. 

- Wszyscy wiedzą, że ŁKS nam nie leży, ale nie ma czegoś takiego, że tkwi nam to w głowach. W ostatnich spotkaniach brakuje nam czegoś i tak naprawdę musimy przeanalizować swoje błędy, by wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski nie tylko na mecz z Wisłą Płock, ale też na nowy sezon. Jesteśmy ambitną drużyną. Chcemy się rozwijać - wyjaśnił obrońca. 

 

Już w sobotę podopieczni trenera Marka Papszuna zmierzą się na GIEKSA Arenie z ekipą z Płocka. To ostatnie spotkanie w sezonie 2019/2020. 

- Jestem przekonany, że sobotni mecz z Wisłą Płock będzie szansą, by dobrze zakończyć sezon. Każdy sportowiec musi tak naprawdę codziennie udowadniać swoją wartość. Mecze to sprawdziany. Następny będzie kapitalną okazją do pokazania dobrego futbolu - zakończył Niewulis.