Andrzej Niewulis odchodzi z Rakowa

Andrzej Niewulis po ponad pięciu latach gry w czerwono-niebieskich barwach żegna się z Rakowem Częstochowa. 33-letni zawodnik opuszcza klub na zasadzie transferu definitywnego.

Andrzej Niewulis na Limanowskiego 83 trafił w czerwcu 2017 roku na zasadzie transferu definitywnego ze Znicza Pruszków. Debiut zanotował 15 lipca 2017 roku w wyjazdowym meczu wstępnej rundy Pucharu Polski z Wisłą Puławy. Swojego pierwszego gola dla Medalików strzelił 6 sierpnia 2017 roku w spotkaniu I ligi z Puszczą Niepołomice. Łącznie "Niewul" zdobył dla Rakowa 18 bramek. Kilka z nich decydowało o sukcesach naszej drużyny, tak jak gol strzelony w dogrywce meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski z Legią Warszawa w 2019 roku. 

 

Łącznie w czerwono-niebieskich barwach zaliczył 123 występy, wiele z nich w roli kapitana drużyny. W 2019 roku Andrzej razem z zespołem cieszył się z awansu do Ekstraklasy, w której w ciągu 3 sezonów 2 razy sięgał po wicemistrzostwo kraju. W tym samym czasie dwukrotnie świętował zdobycie Pucharu oraz Superpucharu Polski, a także zadebiutował z Rakowem w europejskich pucharach, gdzie również wpisał się na listę strzelców w meczu z KAA Gent. 

 

Andrzej, dziękujemy za wszystko! Powodzenia w dalszej karierze!