Andrzej Niewulis: Wszystko zmierza w dobrym kierunku

Raków Częstochowa wygrał 2:0 w Niecieczy z Bruk-Bet Termaliką i awansował do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Po końcowym gwizdku porozmawialiśmy z Andrzejem Niewulisem.

Zadanie wykonane. Czerwono-Niebiescy meldują się w kolejnej fazie rozgrywek.

- Taki był oczywiście cel, przyjechaliśmy tu po zwycięstwo. Udało się to osiągnąć, wydaje mi się, że w dobrym stylu. W dodatku zagraliśmy na zero z tyłu, zatem możemy być z siebie zadowoleni. 

 

Gospodarze mieli spore problemy z przebiciem się przez mury obronne naszej drużyny.

- Wiedzieliśmy, co chcemy robić na boisku. Zdecydowanie kontrolowaliśmy to spotkanie, nie pozwoliliśmy przeciwnikom na oddanie zbyt wielu strzałów. Sami za to wykreowaliśmy sporo sytuacji, wynik mógłby być wyższy, ale niestety skuteczność trochę zawiodła.

 

Przyszło nam grać w dość specyficznych czasach, mecze są odwoływane z dnia na dzień. To zapewne nie wpływa też korzystnie na zawodników.

- Dla piłkarza bardzo ważna jest płynność w grze, pozwala to utrzymać stabilną formę. Na szczęście nasz mecz się odbył, cieszymy się, że mogliśmy zagrać. Kolejny sezon z rzędu zachodzimy wysoko w Pucharze Polski, to też nas buduje. Dzięki temu możemy ze spokojem przygotowywać się do kolejnego pojedynku.

 

Niewiele zabrakło by również twoje nazwisko widniało na liście strzelców.

- Było blisko, dobrze uderzyłem piłkę, niestety bramkarz popisał się świetną interwencją. Szkoda tej sytuacji, ale jestem zadowolony z mojego występu. Pewne rzeczy oczywiście wciąż wymagają poprawy, więc mam nad czym pracować na treningach. Na pewno wszystko zmierza w dobrym kierunku.