Ante Crnac nowym piłkarzem Rakowa!

Młodzieżowy reprezentant Chorwacji, Ante Crnac na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa. Umowa z 19-letnim napastnikiem będzie obowiązywać do końca czerwca 2028 roku.

Nasz nowy piłkarz urodził się 17 grudnia 2003 roku w Sisak. Mierzy 189 centymetrów wzrostu. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w młodzieżowej drużynie HNŠK Moslavina. W 2013 roku trafił do akademii Dinama Zagrzeb, a 12 kwietnia 2021 roku zadebiutował w rezerwach seniorskiej drużyny na drugim poziomie rozgrywkowym w Chorwacji. Zimą 2022 roku przeniósł się do NK Slaven Belupo, gdzie już 29 stycznia tego samego roku zadebiutował w rozgrywkach chorwackiej SuperSport HNL. 4 kwietnia 2022 roku zdobył pierwszego gola w meczu przeciwko NK Lokomotiva Zagrzeb. W sezonie 2022/2023 zanotował 35 ligowych występów, zdobywając przy tym 6 bramek i dorzucając 2 asysty. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Chorwacji zagrał 53 mecze zdobywając w nich 11 bramek i notując 3 asysty. Ante w swoim CV ma również występy w młodzieżowych zespołach reprezentacji Chorwacji. 

 

 

Cieszymy się, że Ante pomimo bardzo dużego zainteresowania oraz ofert za strony innych klubów zaufał nam i zdecydował się dołączyć do Rakowa. Ante to zawodnik o bardzo dużym potencjale, który ma funkcjonować w naszym systemie na pozycji numer dziewięć. Uważamy, że właśnie tam może najbardziej się rozwinąć i osiągnąć wysoki, europejski poziom. Jesteśmy zadowoleni, że Ante uwierzył w nasz pomysł i uznał, że zaprezentowana mu ścieżka rozwoju w Rakowie była tą najlepszą. Liczymy na to, że już teraz wzmocni rywalizację wśród naszych napastników i stanie się ważnym graczem tej drużyny - powiedział dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.

 

Ante, witaj w Rakowie!

 

#CRNAC2028