Antonis Tsiftsis nowym bramkarzem Rakowa Częstochowa!

Grek, Antonis Tsiftsis dołącza do Rakowa Częstochowa na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Umowa z 23-letnim bramkarzem będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.

Nasz nowy zawodnik urodził się 21 lipca 1999 roku w Giannitsa. Mierzy 191 centymetrów wzrostu. Grek całą dotychczasową karierę spędził w Asteras Tripolis, gdzie najpierw występował w drużynach młodzieżowych, a następnie trafił do pierwszego zespołu. Debiut zanotował 2 kwietnia 2018 roku w spotkaniu z AO Platanias. W 10. drużynie poprzedniego sezonu greckiej Super League rozegrał łącznie 45 meczów. W swoim CV ma również występy w młodzieżowych zespołach reprezentacji Grecji. 

 

 

- Mój początek tutaj jest bardzo dobry. Dowiedziałem się już trochę o mieście i poznałem drużynę. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią tego zespołu. Przyjechałem tutaj, by dać z siebie wszystko - powiedział po transferze do Rakowa, Antonis Tsiftsis. 

 

- Zdecydowaliśmy się w tym okienku transferowym na wypożyczenie naszych młodych bramkarzy, by mieli większe szanse na zbieranie cennych minut na boisku. Zależy nam jednak, by zachować rywalizację na tej pozycji, dlatego pozyskaliśmy Kacpra Bieszczada, a teraz Antonisa, licząc, że każdy z nich rozwinie swoje umiejętności i będzie stanowić wartość dla tej drużyny - mówi Robert Graf, dyrektor sportowy.

 

Antonis, witaj w Rakowie!

 

#TSIFTSIS2024