Artem Rakhmanov piłkarzem Rakowa

Dzisiaj kontrakt z naszym klubem podpisał Artem Rakhmanov. To trzeci zawodnik, który dołączył do ekipy Rakowa przed rundą wiosenną obecnego sezonu. 

27-letni Białorusin może występować na środku obrony. Urodzonego w Mińsku piłkarza cechują bardzo dobre warunki fizyczne - 195 centymetrów wzrostu. Rakhmanov już był w grudniu w Częstochowie, gdzie przechodził testy pod okiem sztabu szkoleniowego. Artem wypadł na nich pozytywnie. - Szukaliśmy zawodnika na środek defensywy. Kłopoty ze zdrowiem ma Lukas Duriska i chcieliśmy wzmocnić rywalizację właśnie w tej formacji. Rakhmanov przyjechał do nas by wziąć udział w treningach, a z jego postawy nie krył zadowolenia trener Marek Papszun - mówi prezes Rakowa Janusz Żyła

Rosły obrońca przeszedł dzisiaj badania lekarskie, a następnie podpisał kontrakt, który obowiązywał będzie co najmniej do końca obecnego sezonu. Klub w umowie zastrzegł sobie możliwość przedłużenia kontraktu o kolejne trzy lata. 

Rakhmanov ostatnio występował w zespole Czarnomorca Odessa, gdzie w ekstraklasie ukraińskiej zagrał w siedmiu spotkaniach. W przeszłości nasz nowy zawodnik był również graczem między innymi Levadii Tallin czy FK Mińsk. Artem ma za sobą także epizody w młodzieżowych reprezentacjach Białorusi. W zespołach U-19, U-20 i U-21 rozegrał łącznie 36 meczów, w których zdobył 4 bramki. 

Artem witamy w Rakowie!