Awans nie dla nas. Raków II - Odra Wodzisław 2:4

Niestety Raków II przegrał baraż o 3. ligę. Odra Wodzisław wygrała w dwumeczu 6:3.

Trener Tomasz Kuźma do gry desygnował identyczną jedenastkę, jaka w sobotę wybiegła na mecz w Wodzisławiu Śląskim.

Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się podobnie, jak pierwszy mecz w Wodzisławiu Śląskim. Odra już w 6. minucie objęła prowadzenie, a strzelcem gola był Adrian Tabala. Nasz zespół rzucił się do odrabiania strat. W 39. minucie było 1:1. Raków miał rzut rożny, dośrodkowywał z lewej strony Radosław Dzierbicki, a najprzytomniej w polu karnym zachował się Jakub Budnicki, który doprowadził do wyrównania. Do przerwy już bramki nie padły.

Po zmianie stron decydujące dla losów barażu były 2 minuty. Najpierw w 56. Marcin Wodecki otrzymał piłkę na prawym skrzydle i dograł po ziemi do Niko Abuladze, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Oskara Kubika. 120 sekund później było już 3:1. Ponownie Wodecki podał do Abuladze ten minął Budnickiego i ponownie trafił do naszej bramki, dając praktycznie Odrze awans.

W samej końcówce spotkania Raków musiał sobie radzić w osłabieniu. 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Dawid Danilczyk.

W 92. minucie Hiszpan Daniel Balboa zdobył kontaktowego gola dla naszej ekipy, jednak bardzo szybko goście odpowiedzieli swoją bramką. Maciej Kłosek trafił z bardzo ostrego kąta i ustalił wynik na 4:2 dla wodzisławian.

Raków II niestety przegrał ostatecznie w barażu z Odrą 3:6 i sezon 2021/22 spędzi w IV Lidze.

Raków II - Odra Wodzisław 2:4 (1:1)