"Bali" wraca na bojo | Puchar Polski na turnieju charytatywnym

Bartłomiej Balsam jest związany z Iskrą Mokrzesz od początku istnienia klubu. "Bali", bo tak nazywają go przyjaciele, strzegł bramki miejscowego klubu. W pewnym momencie w życiu golkipera pojawiły się problemy osobiste i alkohol. Piłka nożna także poszła w odstawkę, a on sam wpadł w poważne problemy. Doszło do tego, że zaczął myśleć o odebraniu sobie życia. Do samobójstwa ostatecznie nie doszło, jedna z nóg Bartka mocno ucierpiała, co owocowało postępującą niepełnosprawnością. Dziś "Bali" wychodzi na prostą, trenuje szermierkę na wózkach, a jego celem i marzeniem jest kwalifikacja na Igrzyska Paraolimpijskie. 

 

Władze Iskry Mokrzesz i lokalna społeczność urządzili charytatywny turniej piłkarski. Celem była zbiórka na  protezę, która ułatwi Balsamowi poruszanie. Rozgrywki sportowe dostarczyły kibicom mnóstwa emocji, a w czystosportowej rywalizacji najlepsza okazała się drużyna "Przyjaciele Balego", która w finale pokonała zespół Kolegium Sędziów.

 

Jedną z atrakcji w Mokrzeszy był Puchar Polski. Każdy, kto z potrzeby serca dołożył się do zbiórki na rzecz Bartłomieja Balsama mógł zrobić sobie zdjęcie z pamiątkowym trofeum wywalczonym w maju przez zespół Rakowa.