Bartosz Nowak nowym zawodnikiem Rakowa!

Bartosz Nowak na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa! 28-letni pomocnik podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Nasz nowy zawodnik urodził się 25 sierpnia 1993 roku w Radomiu. Mierzy 180 centymetrów wzrostu. Swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowych klubach w swoim rodzinnym mieście. Jeszcze jako junior przeniósł się do Gwarka Zabrze, z którego ruszył w dorosłą karierę. a ta zaczęła się w Polonii Bytom i była kontynuowana w Miedzi Legnica, Ruchu Chorzów i Stali Mielec. W tej ostatniej drużynie Nowak był jednym z najlepszych zawodników zaplecza Ekstraklasy, notując w 2 sezony ponad 20 bramek i asyst. 28-letni pomocnik w 2020 roku trafił do Górnika Zabrze, którego był niezwykle ważnym ogniwem. Łącznie dla zabrzan zanotował 71 występów, zdobywając 15 bramek i dorzucając do tego 11 asyst. Jedną z tych bramek Nowak zdobył już w tym sezonie w spotkaniu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Radomiakiem Radom. 

  

- Bartek to zawodnik, który w ostatnich sezonach był bardzo ważnym ogniwem swojej drużyny i wyróżniającym się graczem Ekstraklasy. Cieszymy się, że dołączył do Rakowa i jesteśmy przekonani, że wzmocni rywalizację w składzie, pomagając drużynie w osiągnięciu kolejnych celów - komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy. 

 

Bartek, witamy w Rakowie i życzymy wielu sukcesów!

 

#NOWAK2025