Bartosz Nowak: Ze świeżymi głowami wróciliśmy do pracy

Drużyna Medalików w sobotę wróciła do treningów. O rozpoczętym okresie przygotowawczym do rundy wiosennej porozmawialiśmy z Bartoszem Nowakiem.

Za Wami trzy tygodnie przerwy. Udało się odpoczać i naładować baterie po tak intensywnych miesiącach?

 

- Zawsze po rundzie, tym bardziej po dobrze wykonanej pracy przychodzi okres odpoczynku i regeneracji. Na pewno jest to przyjemne. Każdy spędził ten czas na swój sposób. Jedni gdzieś pojechali, inni spędzili ten okres z rodziną. Teraz wracamy ze świeżymi głowami do pracy.

 

Przygotowania do rundy wiosennej ze względu na trwający mundial będą wyglądać nieco inaczej. Po obozie w Holandii przyjdzie przerwa świąteczno-noworoczna, a następnie zgrupowanie w Turcji. Jak zapatrujesz się na ten okres?

 

- Mamy bardzo dobry sztab, warunki do pracy oraz plan przygotowań. Ufamy w stu procentach, że to wypali i będziemy gotowi. Wszyscy znamy swoje cele na ten sezon i przygotowujemy się tak, żeby je osiągnąć.

 

Podczas zgrupowania w Holandii zmierzymy się z mocnymi rywalami. Jak ważne z perspektywy zawodnika jest to, z kim można sprawdzić swoją formę?

 

- Zawsze fajnie jest zagrać z drużynami, które znaczą coś w europejskiej piłce i grają co sezon w europejskich pucharach. Na pewno jest to fajne doświadczenie. Myślę, że nie jesteśmy aż tak daleko od tych zespołów, więc będziemy mogli powalczyć i sprawdzić się, żeby w kolejnych sezonach być jeszcze bardziej gotowym na grę w europejskich pucharach. 

 

Dobra atmosfera w drużynie to ważny klucz do sukcesu. Na tych pierwszych zajęciach było widać, że team spirit jest na wysokim poziomie. 

 

- Atmosfera w szatni jest bardzo dobra. Każdy z każdym dobrze się trzyma. Teraz wymieniamy się doświadczeniami i historiami, kto jak spędził ten wolny czas. Od soboty zaczęliśmy znów ciężką pracę na treningu, boisku i siłowni, ale będziemy też dalej budować atmosferę w drużynie i wzmacniać dobre relacje. 

 

W ostatnim czasie odciąłeś się od piłki czy na bieżąco śledziłeś mecze mistrzostw świata?

 

- Szczerze mówiąc mało oglądam ten mundial. Obejrzałem mecze naszej reprezentacji. Być może w fazie pucharowej bardziej się zmotywuję i obejrzę więcej spotkań.