Ben Lederman: chcemy kontynuować naszą dobrą grę

W najbliższą niedzielę Czerwono-Niebiescy przy Limanowskiego 83 powalczą o kolejne punkty w PKO BP Ekstraklasie oraz objęcie pozycji lidera rozgrywek. Przed domowym meczem ze Śląskiem Wrocław porozmawialiśmy z pomocnikiem Rakowa, Benem Ledermanem.

Ben, za nami wielke emocje związane z awansem do finału Pucharu Polski. Udało wam się już o tym zapomnieć i skoncentrować tylko na niedzielnym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław? 

 

- Tak, ostatni mecz z Legią był pełen pozytywnych emocji, ale temat tego spotkania jest już zamknięty. Teraz jesteśmy w pełni skupieni na kolejnym meczu ze Śląskiem Wrocław i przygotowaniu się najlepiej jak to możliwe do zdobycia trzech punktów.

 

Czy ta wygrana sprawiła, że jesteście jeszcze mocniejsi przed kolejnymi ważnymi meczami tego sezonu?

 

- Zdecydowanie tak. Myślę, że da to zespołowi jeszcze większy zastrzyk pozytywnej energii na kolejne spotkania. To było dla nas ważne zwycięstwo, a awans do drugiego z rzędu finału Pucharu Polski pokazuje, że jesteśmy bardzo silną drużyną. 

 

W rundzie jesiennej wygraliśmy ze Śląskiem Wrocław 2:1. Jak wspominasz tamto spotkanie? 

 

- Pamiętam ten mecz bardzo dobrze, ponieważ był to mój pierwszy występ po kontuzji odniesionej na początku sezonu. To był dla nas udany mecz, bo zdobyliśmy trzy punkty, co nie było łatwe na tamtym stadionie. 

 

Jakiego meczu spodziewasz się w niedzielę?

 

- Spodziewam się, że to będzie trudne spotkanie. Śląsk to zespół, który ma dużo jakości, choć ostatnio nie osiąga dobrych wyników. Na pewno postawią nam trudne warunki, ale musimy zaprezentować naszą grę i jestem pewien, że osiągniemy pożądany rezultat. 

 

Ben, wydajesz się być w bardzo dobrej formie. Jak czujesz się na boisku?

 

- Czuję się dobrze i staram się jak najlepiej pomagać drużynie. Zespół jest dla mnie zawsze najważniejszy i cieszę się, że osiągamy dobre wyniki. Chcemy kontynuować naszą grę i walczyć o wszystkie nasze cele w tym sezonie. 

 

Jesteśmy bardzo mocni na swoim stadionie. Jak bardzo czujecie wsparcie kibiców?

 

- Oczywiście czujemy wsparcie naszych fanów. Są dla nas dwunastym zawodnikiem. Chcemy mieć ich wsparcie w każdym meczu. 

 

W sprzedaży wciąż znajdują się bilety na niedzielny mecz ze Śląskiem, które można zakupić pod adresem BILETY.RAKOW.COM, a także stacjonarnie w sklepie kibica w Galerii Jurajskiej oraz Raków FanStore przy Limanowskiego 83. Sprzedaż biletów na trybunę B jest prowadzona również w sklepie MEDALIK przy alei Kościuszki 18/20. W dniu meczowym wejściówki będą do nabycia w kasach stadionowych od godziny 10:00.