Ben Lederman Młodzieżowcem Grudnia PKO Banku Polskiego!

Ben Lederman rok 2021 kończy z pierwszą w karierze nagrodą Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego!

Chociaż ligowe zmagania w grudniu rozpoczęliśmy od porażki w Gdańsku, dla Bena Ledermana był to wyjątkowy mecz ze względu na pierwsze trafienie w PKO BP Ekstraklasie. Dokładając do tego bramkę w Fortuna Pucharze Polski kilka dni wcześniej młody pomocnik pokazał, że po ciężkiej kontuzji z lata nie ma już śladu. W kolejnych trzech grudniowych meczach zawsze wychodził na boisko w pierwszym składzie, tylko raz schodząc z niego przed końcowym gwizdkiem.

 

To już trzecia nagroda Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w 2021 roku, która trafia w ręcę zawodnika Rakowa. Przed Ledermanem w marcu i kwietniu statuetkę otrzymywał Kamil Piątkowski, obecnie zawodnik RB Salzburg.  

 

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 2000 roku i młodszym. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się jednocześnie ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. W grudniu wzięto pod uwagę dokonania z 17., 18. i 19. kolejki oraz rozegrane zaległe mecze z poprzednich kolejek. 

 

Źródło: ekstraklasa.org