Bez punktu na inaugurację

Takiego wyniku trudno było się spodziewać, ale… to przecież sport. - Dzisiejszy mecz pokazał, jak wyrównania jest ta liga - podsumował trener Jerzy Brzęczek. Raków przegrał z Ruchem Zdzieszowice 1:2 (1:2). Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił Dawid Retlewski.
Takiego wyniku trudno było się spodziewać, ale… to przecież sport. - Dzisiejszy mecz pokazał, jak wyrównania jest ta liga - podsumował trener Jerzy Brzęczek. Raków przegrał z Ruchem Zdzieszowice 1:2 (1:2). Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił Dawid Retlewski. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. W 6. minucie z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Łukasz Buczkowski, a do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Dawid Retlewski i pewnym strzałem otworzył wynik meczu. Goście jednak bardzo szybko, za sprawą Denisa Sotora, doprowadzili do wyrównania. Kluczowa dla przebiegu spotkania była końcówka pierwszej połowy. Najpierw drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył za dyskusje z arbitrem Damian Byrtek. Chwilę później cios był jeszcze silniejszy, gdy gości na prowadzenie wyprowadził ładnym strzałem Mateusz Bodzioch. - Po czerwonej bramce i drugiej bramce dla Ruchu paradoksalnie zaczęliśmy grać lepiej - mówił po meczu trener Jerzy Brzęczek. - Z drugiej połowy, od strony czysto piłkarskiej, jestem bardziej zadowolony. Nie zmienia to jednak faktu, że zupełnie innego wyniku spodziewaliśmy się na inaugurację wiosny. W drugiej połowie Raków inicjatywa pozostawała po stronie Rakowa. Niestety, mimo kilku szans, nie udało się wyrównać. - Goście udowodnili, że w tej lidze naprawdę nie ma słabych drużyn - dodał Brzęczek. - W dzisiejszym meczu zobaczyliśmy, jak wyrównana jest ta liga. Tutaj naprawdę nie będzie takich spotkań, przed którymi ktokolwiek mógłby zakładać łatwą przeprawę. Częstochowa, 6/03/2014, 14:00 RKS RAKÓW - RUCH ZDZIESZOWICE 1:2 (1:2) 1:0 Retlewski (6, asysta Buczkowski) 1:1 Sotor (8, asysta 1:2 Bodzioch (43, asysta Bella) SĘDZIOWAŁ: Sebastian Załęski (Warszawa). WIDZÓW: 1400. ŻÓŁTE KARTKI: Pełka, Byrtek, Diogo - Łęszczak, Gamla, Bodzioch, Bella, Sotor. CZERWONE KARTKI: Byrtek (42, druga żółta) - Bodzioch (78, druga żółta) RAKÓW: Stępień - Pełka (62. Lenkiewicz), Góra, Byrtek, Strzelecki - Napora, Stefanowicz, Kowalczyk (46. Diogo), Buczkowski (78. Pląskowski) - Czerwiński (43. Soczyński) - Retlewski. RUCH: Kasprzik - Kiliński (78. Damrat), Kierdal, Łęszczak, Bachor, Gamla, Bodzioch, Bella, Szatkowski (72. Nowak), Gładkowski (86. Dudek), Sotor.