Bieg Mikołajkowy w Żytniowie | Projekt Ambasadorów

Białe pompony, zielone stroje elfów i... czerwono-niebieski rycerz Medalik. Klubowa maskotka towarzyszyła uczestnikom 8. Biegu Mikołajkowego w Żytniowie.

W ramach Projektu Ambasadorów Medalik odwiedził Gminę Rudniki, gdzie w Barbórkę odbywał się 8. Bieg Mikołajkowy w Żytniowie. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło około 300 uczestników, w tym 60 dzieci, które rywalizowały w krótkodystansowych biegach towarzyszących. 

 

Z najmłodszymi na linii startu ustawił się Rycerz Medalik, który bieg ukończył. I to trzykrotnie w trzech różnych kategoriach wiekowych! Wizyta klubowej maskotki to efekt działań Ambasadora Rakowa, którym w Gminie Rudniki jest Grzegorz Dwornik.

 

Bieg Mikołajkowy to nie tylko okazja do ruchu, rywalizacji fair-play i promocji zdrowego stylu życia. W tym roku uczestnicy wspierali chorą na mukowiscydozę Monikę Urbaniak z Dalachowa.

 

Dla wszystkich małych biegaczy Medalik przygotował plakaty oraz naklejki. Ponadto klub ufundował nagrody dla zwycięzców głównego biegu na 5 kilometrów.

 

Obecnie w drużynie Ambasadorów znajdują się mieszkańcy Gminy Olsztyn, Poczesnej, Gminy Mstów, Rędzin, Gminy Rudniki, Gminy Herby, Gminy Miedźno, Gminy Mykanów, Gminy Popów, Gminy Kruszyna, Gminy Kłomnice, Gminy Wieluń, Gminy Działoszyn oraz Gminy Starcza. 

 

Chcesz skontaktować się z Ambasadorem z Twojej gminy? Napisz na adres: [email protected].

 

Więcej informacji o Ambasadorach Rakowa znajdziesz: TUTAJ